Regionalia 2017 – tuż, tuż
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 29 marca 2017 08:20    PDF Drukuj Email

6. edycja Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017 już wkrótce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Co roku przyciąga uwagę przedstawicieli biznesu oraz konsumentów poszukujących smacznych i zdrowych wyrobów opartych na wartościowych recepturach. W ofercie wystawców obok przysmaków z całej Polski znajdą się także zagraniczne specjały oraz inne artykuły eko.


Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia to jedno z wydarzeń w naszym kraju promujące tradycyjną i regionalną żywność, zdrowe i ekologiczne produkty, regionalne wyroby oraz kosmetyki naturalne. Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i konsumentów. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 200 wystawców, których stoiska odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.
W tym roku wystawcy będą mieli okazję zaprezentować zwiedzającym produkty wytwarzane zgodnie z naturą i tradycją oraz nawiązać kontakty biznesowe z przedstawicielami branży. Oferta targów to produkty, które powstają na bazie lokalnych składników o najwyższej jakości, a także wyroby przygotowane zgodnie z recepturami, pielęgnowanymi od wielu pokoleń. Główne miejsce na targach zajmuje sektor spożywczy obejmujący żywność tradycyjną, regionalną, ekologiczną i organiczną.

Na Targach Regionalia zaprezentowane zostaną też kosmetyki naturalne, które cieszą się coraz większym uznaniem. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą produktów do pielęgnacji ciała, a także ekologicznymi środkami czystości, o recepturach opracowanych na bazie naturalnych składników.
Wydarzenia przyciąga konsumentów oraz przedstawicieli branżowych, którzy poszukują tam dostawców. Targi odwiedzają zarządzający oraz właściciele sklepów ze zdrową żywnością, sieci handlowych, hoteli i restauracji.
Te trzy dni to nie tylko ekspozycja i sprzedaż wyjątkowych produktów. To również szansa na spotkanie partnerów biznesowych – tłumaczy Bartosz Sosnowski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Polska.Podczas zeszłorocznej edycji targów kilka firm właśnie tu rozpoczęło rozmowy, które zakończyły się podpisaniem kontraktów, w tym także z dużą siecią handlową. Dla zwiedzających do okazja do poznania i spróbowania zdrowych nowości, udziału w wielkim festiwalu smaku oraz do oraz ciekawych spotkań bezpośrednio z producentami – dodaje.

alt

Targi Regionalia to właśnie okazja do przedstawienia bogatej oferty produktów dobrej jakości mieszkańcom Warszawy i okolic. Bogaty wachlarz regionalnych produktów spełnia oczekiwania wymagających koneserów smaku i miłośników zdrowego stylu życia, którzy co roku licznie przybywają na to wydarzenie.
Rangę targom nadają honorowe patronaty, których udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego,  Polska Izba Produktu Regionalnego oraz Polska Izba Handlu.

Wystawcy mogą wziąć udział w prestiżowym konkursie na Najlepszy Produkt Targów Regionalia, który organizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi staje się tradycją targów. Celem konkursu jest promocja regionalnych i lokalnych produktów, ekologicznych artykułów oraz rzemiosła artystycznego z Polski i ze świata. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną Ministra. Ponadto w czterech kategoriach konkursowych, tj.: „Skarby natury”, „Promile i procenty”, „Natura i uroda” i „Rękodzieło” zostaną wyłonieni laureaci, którzy otrzymają Medale  Targów Regionalia 2017.
Informacje praktyczne
6. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 odbędą się w dniach 21-23 kwietnia 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na www.targiregionalia.pl.

Równolegle odbędą się 22. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato. Targi Lato to prezentacja ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze kiermaszu turystycznego, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wszystko, co niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza jej granicami

Poprawiony ( niedziela, 09 kwietnia 2017 08:29 )