I Kielecki Bieg Spełnionych Marzeń
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 grudnia 2010 09:01    PDF Drukuj Email

Zaproszenie i informacja od organizatorów:
Miło nam poinformować o rozpoczęciu prac nad nową, sportową inicjatywą, którą chcielibyśmy zorganizować w maju przyszłego roku na terenie naszego Miasta. I Kielecki Bieg Spełnionych Marzeń, bo o nim mowa, będzie wydarzeniem bez precedensu w naszym regionie. W skali kraju będzie stanowił kolejną z cyklu ważnych, masowych imprez sportowych, w których z roku na rok uczestniczy co raz to więcej sportowców z całej Europy.
I Kielecki Bieg Spełnionych Marzeń będzie też wydarzeniem wyjątkowym: dochód pozyskany
z organizacji biegu oraz zabaw mu towarzyszących, w całości zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń – pacjentów oddziału onkologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Charytatywny wątek wydarzenia wynika z silnej potrzeby realizacji celów Fundacji Spełnionych Marzeń, która kilka miesięcy temu zaczęła rozwijać skrzydła na terenie Kielc.  Swoje działania Fundacja skupia najczęściej na terenie szpitala, gdzie możliwy jest bezpośredni kontakt z podopiecznymi. Jedną z podstawowych zasad działania Fundacji jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby nowotworowej poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.
Punktem strategicznym naszej inicjatywy jest organizacja profesjonalnego biegu ulicznego na klasycznym dystansie 10 kilometrów. Obecnie, we współpracy z rodzimymi specjalistami z dziedziny lekkoatletyki ,znanych biegaczy nie tylko z Polski ale także sław sportu „Naszych regionów” Kielce-Skarżysko,ustalamy możliwe trasy biegu oraz inne niezbędne zabezpieczenia. Zakładamy, że dzięki promocji wydarzenia w mediach regionalnych i krajowych, do Kielc w maju przyszłego roku przyjedzie jednorazowo ok. 1 000 gości (zawodnicy oraz os. towarzyszące). Zależy nam na czynnym uczestnictwie w wydarzeniu również mieszkańców naszego Miasta, dla których przygotujemy piknik rodzinny z licznymi atrakcjami i niespodziankami. Chcielibyśmy, aby finał imprezy został zwieńczony miłym, np. jazzowym akcentem, który na długo utkwi w pamięci zawodników, kielczan i przede wszystkim podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.
Poszukujemy osób zainteresowanych  promocją, pomocą organizacji takiego eventu a także firm zainteresowanych sponsoringiem. Jest to szansa nie tylko dla dużych firm ale także dla osób fizycznych, ale przede wszystkim możliwość niesienia pomocy innym. Poprzez organizację takiego biegu dajemy szansę na promocje nie tylko miasta Kielc ale całego województwa na arenie Polski.
Cała impreza zakończy się miłym akcentem ;) więc zapraszamy do współpracy.

Grzegorz Dulnik
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: 603552342
Kierownik
Fundacja Spełnionych Marzeń
Biuro Regionalne w Kielcach

Poprawiony ( czwartek, 30 grudnia 2010 09:05 )