BWA zaprasza na Kolorowy Piątek / Colourful Friday
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 listopada 2019 09:21    PDF Drukuj Email

"Nic nie kupuj, wszystko masz" - pod tym hasłem Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 29 listopada do galerii na ul. Kapitulną 2 na Kolorowy Piątek / Colourful Friday. W tym dniu można skorzystać z rabatu na bilet wstępu w wysokości... 100 %.Kolorowy Piątek / Colourful Friday  jest odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia, którego efektem jest zniszczenie naszej planety i katastrofalne zmiany klimatyczne. Inspiracją akcji jest wystawa Agaty Zarzyckiej Boginie. Artystka zilustrowała na niej m.in. personifikacje czterech pór roku oraz boginię Mokosz, która jest utożsamiana ze słowiańską Matką Ziemią.
Kolorowy Piątek / Colourful Friday  to także nawiązanie do idei prezentowanych w BWA wystaw zbiorowych Geo. Migracje Transgraficzne i Przestrzenie Naturalne. To projekt Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, w ramach którego artyści zastanawiają się nad znaczeniem i wartościami kulturowymi naturalnych przestrzeni i problemem ich zachowania wobec postępującej ingerencji człowieka i zmian klimatycznych.
29 listopada jest ostatnim dniem, w którym można oglądać wystawy, jest to więc gratka dla osób, które do tej pory ich nie widziały lub chcą je obejrzeć ponownie. Z promocyjnej ceny biletu wstępu za 0 złotych skorzystać może każdy, kto… nie przedstawi paragonu za zakupy.

alt

Jeśli ktoś jednak chce wydać pieniądze na szlachetny cel, może zaoszczędzone złotówki wrzucić do puszki w ramach zbiórki Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział Kielecki na pomoc w leczeniu artysty Kazimierza Kieliana.

Poprawiony ( środa, 27 listopada 2019 09:31 )