KTT zaprasza na inaugurację sezonu
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 01 września 2019 08:09    PDF Drukuj Email

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na Inaugurację Sezonu Artystycznego 2019/2020. Inauguracja odbędzie się 15 września o godzinie 18.00. W programie znalazły się spektakle: „Intercepted / Przechwycone” wystąpi Kielecki Teatr Tańca oraz „Stalking Paradise” wystąpi Lubelski Teatr Tańca


„Intercepted / Przechwycone”
Przedstawienie będzie poruszało temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELU kierując na inne tory. Twórca choreografii stawia pytania: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?
Pierwszą inspiracją choreografa był hokej, najszybsza gra zespołowa i jej nieprzewidywalność po przechwyceniu krążka - spektakl zostanie zbudowany w oparciu o idee i marzenia samych tancerzy przez co będzie autentyczny, organiczny w komunikacji.
Obrazami choreograficznymi przedstawiona będzie determinacja postaci, które mają poczucie własnej wartości i nie dają się przechwycić, ale także siła masy, mainstreamu, która wciąga słabsze, niezdecydowane jednostki. Kompozycja choreograficzna pozwoli zaprezentować koloryt i dualność osobowości człowieka.
Pokaże proces wchodzenia w relacje w tłumie z uważnością by nie utracić siebie, swoich celów, marzeń, idei i pasji - choć trudno, warto wytrwać!
Dla zrównoważenia emocji spektakl będzie zawierał także element humorystyczny, który powstanie w oparciu o zadania improwizacji.
Choreografia: Wojciech Mochniej
Asystent choreografa: Odessa Johnston
Muzyka: Wojciech Frycz
Projekty kostiumów: Kinga Naszkiewicz
Scenografia: Maciej Miernik
Reżyseria światła: Grzegorz Pańtak
„Stalking Paradise”
spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?
Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania aby wypełnić społeczne oczekiwania czy
raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?
koncepcja i choreografia
Külli Roosna, Kenneth Flak
taniec
Beata Mysiak, Anna Żak , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń/ Lubelski Teatr Tańca, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba/ Pracownia Fizyczna
muzyka i wideo
Kenneth Flak
światło
Grzegorz Polak
realizacja dźwiękowa
Dariusz Kociński
produkcja
Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca
Spektakl „Stalking Paradise” został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014

alt


Poprawiony ( poniedziałek, 09 września 2019 08:16 )