M3 Agency na koncert Arturo Sandovala
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 03 lutego 2018 10:28    PDF Drukuj Email

15 lutego w sali koncertowej ICE Kraków i 17 lutego w MTP w Poznaniu wystąpi jeden z najwybitniejszych trębaczy w historii jazzu Arturo Sandoval. Bez względu na swój wiek jest on nadal w świetnej formie i dalej nagrywa płyty. Jako podstawa tej najnowszej posłużyły kompozycje meksykańskiego romantyka Armando Manazero. To będzie kolejny występ tego artysty w Polsce.

Arturo Sandoval urodził się na Kubie, w prowincji Artemisa. Swój talent odkrył jeszcze w dzieciństwie – już w wieku 13 lat młody Arturo doskonalił swoje umiejętności w wiejskim zespole. Po kilku latach ostatecznie przekonał się o swojej miłości do trąbki i jazzu, a wieku szesnastu lat już wykonywał partie w składzie kubańskiej Orkiestry Narodowej wszystkich gwiazd.
Wydaje się, że popularność była mu przeznaczona. Po niedługich występach w składzie grupy muzyk założył własny zespół, a widzowie popłynęli rzeką na jego koncerty, pragnęli słuchać Sandovala za wszelką cenę.

alt

W czym leży tajemnica sukcesu Sandovala? Bez wątpienia, w jego talencie (posiada on unikalną, rozszerzoną skalę gry na trąbce). A także w jego odwadze twórczej – Arturo jest otwarty na eksperymenty. Obok klasyki wykonuje on ognisty jazz latynoski i covery współczesnych piosenek. Muzyk występował na przykład ze znanymi gwiazdami kultury popularnej Alicią Keys i Justinem Timberlake.
Jazzman może pochwalić się wieloma osiągnięciami, w tym 19 nominacjami do Grammy (w tym 10 zwycięstw) oraz 6 nagrodami Billboardu, statuetką Emmy za ścieżkę dźwiękową do filmu „W imię miłości”, poświęconego jego własnemu życiu (główną rolę gra Andy Garcia).

Bilety na koncerty można jeszcze kupić!