Smaczny i zdrowy weekend targowy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 08 kwietnia 2017 19:57    PDF Drukuj Email

altZnakomite i smaczne sery oraz masło, słynne „krówki opatowskie”, soki tłoczone na zimno czy wreszcie produkty od rolnika czyli świeże warzywa i owoce – to wszystko można było spróbować i zakupić podczas odbywających się na terenie wystawienniczym przy ulicy Zakładowej w Kielcach.


To był najprawdziwszy smaczny i zdrowy weekend za sprawą odbywających się po raz kolejny targów Ecotime. Goście kompleksu wystawienniczego Targów Kielce mieli sposobność zapoznania się z ofertą wielu wyrobów, znanych, cieszących się doskonałą jakością i odznaczających się wyjątkowym, niepowtarzalnym smakiem.
Do tej grupy należy niewątpliwie Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie, producent znakomitych, smacznych i ręcznie wyrabianych „krówek opatowskich”.
- Dla wszystkich klientów z racji zbliżających się świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy specjalną serię naszych wyrobów z hasłem „Wesołego Alleluja”. Cukierki pakowane są w duże Wielkanocne Jajo bądź okazjonalne pudełko – wyjaśnia Jadwiga Maluchnik, wiceprezes opatowskiej spółdzielni.

alt

Niesłabnącym i coraz większym zainteresowaniem osób ceniących zdrowe odżywianie cieszy się propozycja firmy „J@busko”, specjalizującej się w produkcji wyciskanych na zimno soków jabłkowych z dodatkiem m.in. buraka, czarnej porzeczki, wiśni czy wreszcie rokitnika. Szczególnie ten ostatni upodobali sobie goście targów, ochoczo korzystając z degustacji bądź możliwości zakupu i wzbogacenia oferty świątecznego, Wielkanocnego stołu.

alt

A skoro o Wielkanocy mowa, to niewątpliwie najlepszy sernik upieczemy z „sera półtłustego chmielnickiego” i „masła” wyprodukowanych w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku. To właśnie te wyroby można było zakupić na stoisku firmy, gościnnie zajmującej część prezentacji Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi”. Dodatkowo w ofercie znalazł się najnowszy produkt firmy czyli „ser tłusty chmielnicki”. Wielu konsumentów, po jego degustacji decydowało się na zakup, przez co szybko zniknął cały jego zapas.
Tu warto przypomnieć, że w czasie trwania targów Ecotime przedstawiciele Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego wręczyli przedłużenie certyfikatu „Jakość Tradycja” dla chmielnickiej OSM za wspomniany ser półtłusty i masło.

alt

Ciekawą prezentację przygotowało Stowarzyszenie „Grupa Odrolnika” z Rzuchowej koło Tarnowa, z Małopolski, które nie tylko oferowało doskonałej jakości produkty, niemal prosto z gospodarstw rolnych czy sadowniczych, ale też zachęcało do skorzystania ze sprzedaży bezpośredniej płodów rolnych wysokiej jakości. O tym też podczas specjalnej prelekcji mówił Jan Czaja ze Stowarzyszenia, zachęcając do skorzystania z usług dostawy owoców czy warzyw, cieszącej się przez mieszkańców dużych aglomeracji miejskich coraz większym zainteresowaniem.

alt

Na targach nie zabrakło również stoiska WSP Społem z Kielc, producenta najsmaczniejszego w kraju majonezu, musztard, sosów czy dresingów. Stoisko były mocno oblegane, bo pojawiły się na nim także inne, nowe, wprowadzane stopniowo na rynek wyroby kieleckiego producenta.

alt

Sporym zainteresowaniem cieszyła się oferta Serowni Podłazy, gdzie można było skosztować i zakupić smaczne sery zagrodowe produkowane w Podłazach koło Piórowa w gminie Łagów. Walory tych serów zostały docenione, przez co posiadają one certyfikaty „Jakość Tradycja”, przyznane przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

alt

Oprócz ekologicznej, zdrowej, smacznej, pełnej walorów smakowych żywności targi Eko to także prezentacja wszystkiego, co może wiązać się z profilaktyką zdrowia i leczenia.
O zbawiennym wpływie kuracji i bogatej ofercie zabiegowej dostępnej we własnych obiektach sanatoryjnych można było się wiele dowiedzieć odwiedzając stoisko „Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A”. Nie zabrakło oferty wody z serca uzdrowiska czyli naturalnej wody mineralnej "Buskowianka" oraz "Słonecznych Kosmetyków".

alt

Ciekawą propozycją były także pierwsze w kraju, wytwarzane niemal od dwudziestu lat kosmetyki uzdrowiskowe produkowane przez firmę Dr Duda na bazie wody siarczkowej z Buska – Zdroju. To produkty służące poprawie zdrowia i urody, jak żele, kremożele, mydła, maski, szampony czy wreszcie odżywki.  Wszystkie oferowane można było zakupić na targach w cenach promocyjnych.

alt

Poprawiony ( środa, 12 kwietnia 2017 20:37 )