„Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A.” na ITB w Berlinie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 18 marca 2017 12:47    PDF Drukuj Email

altPrzez pięć dni w stolicy Niemiec, Berlinie, odbywały się najbardziej prestiżowe targi turystyczne w Europie. Podczas ITB Berlin ofertę kompleksowych usług leczniczych, kosmetyków na bazie buskiej solanki i naturalnej wody mineralnej „Buskowianka”, prezentowali przedstawiciele spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój”. Podpisana została także umowa z IQS CERT EZIG o współpracy.


Od wtorku 8 do niedzieli 12 marca „Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.” prezentowało swoją ofertę podczas imprezy targowej ITB Berlin. To jedne z największych targów branży turystycznej na świecie i największe oraz najbardziej prestiżowe na Starym Kontynencie. Uczestnictwo w wydarzeniu dało doskonałą okazję do zaprezentowania gościom z zagranicy możliwości pobytów leczniczych w obiektach spółki, a także naturalnej wody mineralnej „Buskowianka” oraz produkowanych na bazie buskiej solanki i wody „Słonecznych Kosmetyków”.
Przygotowane wspólnie z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wszystkich gości targowych. Jedną z atrakcji było przeprowadzane przez wykwalifikowany personel badanie BMI (wskaźnika masy ciała).
W sobotę, w przedostatnim dniu targów, między Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. oraz IQS CERT EZIG podpisany został list intencyjny o współpracy, dotyczący pozyskania klientów na rynku całej Unii Europejskiej. Firma IQS CERT współpracuje z instytucjami oraz podmiotami branży medycznej w Europie Zachodniej, dlatego warto było skorzystać z jej doświadczeń. Otwierają się dzięki temu również możliwości współpracy z kasami chorych, m.in. w Niemczech czy też Skandynawii. List intencyjny parafowali: Grzegorz Gałuszka, dyr. Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA, a w imieniu IQS CERT EZIG – Georg Jankowski. Należy dodać, że Szpital KRYSTYNA uzyskał kilka tygodni wcześniej certyfikat IQS MED, który znacząco ułatwia skuteczne starania o klienta na rynku niemieckim. Zaświadczenie przyznane jest właśnie przez niemiecką organizację IQS CERT EZIG dla najbardziej godnych zaufania dostawców usług medycznych w Europie. Uzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA w Busku-Zdroju to ósma certyfikowana tym tytułem placówka w Polsce i zarazem pierwsza w kategorii SANATORIA.

alt

Droga do uzyskania certyfikacji wiodła przez złożony system oceny szpitala w wielu kategoriach, takich jak np. specjalizacja, infrastruktura, zasoby, organizacja i zarządzanie, realizacja usług medycznych, komunikacja i informacja, bezpieczeństwo, minimalizacja ryzyka zakażeń, zadowolenie klientów, zarządzanie ryzykiem czy wreszcie poziom realizacji usług.
Dzięki IQS CERT Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. otrzymało realne narzędzie w zakresie eksportu usług medycznych do krajów Unii Europejskiej.

Poprawiony ( niedziela, 19 marca 2017 13:05 )