„Krówkę Opatowską” spróbujesz na targach w Łodzi
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 09 marca 2017 09:44    PDF Drukuj Email

altOd 17 do 19 marca w Łodzi odbywać się będą „Targi – Regiony Turystyczne”. Wśród wystawców prezentujących oferty z kraju i zagranicy znalazł się też Urząd Miasta i Gminy w Opatowie, na stoisku którego pojawią się m.in. produkowane w tamtejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej słynne „Krówki Opatowskie”. To jeden z elementów promocji tego tradycyjnego wyrobu.

Atrakcje turystyczne, wypoczynek i rekreacja, turystyka aktywna, ekstremalna oraz biznesowa to główne tematy odbywających się po raz kolejnych w łódzkim ośrodku wystawienniczym targów pod hasłem „Regiony Turystyczne”. W tym roku regionem partnerskim jest Mazowsze, a Piotrków Trybunalski będzie miastem partnerskim.
Targi te kierowane są przede wszystkim do osób, które szukają ciekawej oferty na spędzenie wolnego czasu, aktywnych seniorów czy rodzin z dziećmi zainteresowanych różnorodnymi formami wypoczynku.
Na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich na przygotowanych stoiskach prezentowane będą oferty wielu miast i gmin z całej niemal Polski, począwszy od Dolnego Śląska, przez Zachodnie i Środkowe Pomorze, Warmię i Mazury, Małopolskę, region świętokrzyski i lubelski na Mazowszu kończąc.
Region Świętego Krzyża, obok Kielc, reprezentować będzie Urząd Miasta i Gminy w Opatowie. To właśnie na tym stoisku goście targów będą mogli spróbować opatowskiego specjału, którym bez wątpienia są znakomite, ręcznie produkowane według tradycyjnej receptury „Krówki Opatowskie”.

alt

- Uczestnictwo w targach jest elementem realizowanej konsekwentnie od wielu lat polityki informacyjnej o naszym doskonałym produkcie. Oczywiście obok „krówek” produkowanych w trzech smakach (mlecznym, czekoladowym i cynamonowym – przyp. Zb.P.K) nie zabraknie informacji o działającej „Krówkarence” – kawiarence, w której od kilku lat realizowane są spotkania i warsztaty dla dzieci i dorosłych – poinformował Roman Marchewka, prezes OSM w Opatowie.
Dodajmy, że impreza targowa potrwa od piątku 17 do niedzieli 19 marca. Serdecznie na targi i do odwiedzenia stoiska z „krówkami” zapraszamy!

Poprawiony ( wtorek, 14 marca 2017 09:49 )