Promocja Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. na Ukrainie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 31 października 2016 08:02    PDF Drukuj Email

altPrzez trzy dni października w Kijowie odbywał się po raz czwarty kongres turystyki medycznej, w którym swoją ofertę zaprezentowały wszystkie świętokrzyskie uzdrowiska. Na stoisku przygotowanym przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego nie mogło zabraknąć prezentacji przygotowanej przez Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A.


Kolejny raz uzdrowiska z regionu świętokrzyskiego zaprezentowały się na Ukrainie. Po kwietniowym uczestnictwie w Międzynarodowym Forum Medycznym "Galmed" we Lwowie przyszedł czas na odbywający się w październiku w Kijowie w obiektach targowych IV Międzynarodową Wystawę i Kongres Turystyki Medycznej.
Koordynatorem tego wyjazdu był Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W grupie uczestników znalazła się również delagacja Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A., która wzięła udział w wielu spotkaniach, podczas których mówiono m.in. o wymianie pacjentów w ramach ruchu bezwizowego.

alt

O promocji polskiej turystyki medycznej rozmawiali z przedstawicielami Polskiego Centrum Medycznego, struktury  działającej w ramach spółki Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Bartoszem Musiałowiczem , Radcą Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP, który zaoferował wsparcie przy organizacji regularnych misji wyjazdowych i przyjazdowych pomiędzy polskimi uzdrowiskami a Ukrainą.
Natomiast z przedstawicielami Ukraińskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej, którzy byli gośćmi tegorocznej czerwcowej buskiej konferencji "Czy srebrna gospodarka może być złota", rozmawiano na temat wstępnych planów realizacji kolejnych projektów w celu rozwoju branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej.
Pobyt w Kijowie trwał trzy dni.

alt

Poprawiony ( poniedziałek, 31 października 2016 08:10 )