Buska spółka zaprezentowała się na targach
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 23 marca 2016 08:16    PDF Drukuj Email

altW ciągu ostatnich tygodni przedstawiciele spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. uczestniczyli w dwóch ważnych imprezach targowych. Były to Międzynarodowe Targi Dobrej Żywności Tavola w Kortrijk oraz Międzynarodowe Targi Turystyki Glob w Katowicach. W obu przypadkach oferty usług sanatoryjnych oraz prezentacja naturalnej wody mineralnej „Buskowianka”, napoju jabłkowo – miętowego czy wreszcie „Słonecznych Kosmetyków” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem gości wspomnianych imprez targowych.   

Przedświąteczny czas to okres wytężonej pracy dla pracowników Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. W ostatnim czasie przedstawiciele Spółki uczestniczyli w dwóch ważnych dla promocji imprezach targowych: Międzynarodowych Targach Dobrej Żywności TAVOLA w Kortrijk, na pograniczu francusko-belgijskim oraz Międzynarodowych Targach Turystyki GLOB w Katowicach.
Tavola to przede wszystkim doskonała okazja do zaprezentowania na dedykowanym stoisku znakomitej naturalnej wody mineralnej „Buskowianka” i produkowanego na jej bazie napoju jabłkowo - miętowego oraz „Słonecznych Kosmetyków”. Była to także sposobność do spotkania się z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Polskiej Akademii Nauk czy wreszcie Ambasady RP. W tych spotkaniach uczestniczył Wojciech Legawiec, prezes Zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: Marek Szczepanik, członek Zarządu i Grzegorz Orawiec, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej. Rozmowy dotyczyły zagadnień wsparcia biznesu na poziomie regionalnym w latach 2014-2020 oraz w kolejnej perspektywie finansowej UE po roku 2020. Dyskutowano m.in. nt. dostępnych, efektywnych mechanizmach uwzględniania perspektywy polskich regionów i przedsiębiorstw w procesie tworzenia nowych narzędzi wsparcia rozwoju przemysłu w UE.

alt

alt

Kolejnym ważnym wydarzeniem była prezentacja Uzdrowiska i regionu na odbywających się w dniach 18 – 20 marca w Katowicach Międzynarodowych Targach Turystyki GLOB. Stoisko pod wspólnym szyldem UZDROWISKA ŚWIĘTOKRZYSKIE zorganizowane zostało wraz z innymi przedstawicielami sektora z Buska - Zdroju. Buska oferta w zakresie turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Wśród wielu pytań potencjalnych gości buskiego kurortu pojawiały się i te o możliwość kuracji w Marconim, Krystynie czy na Górce.  Warto dodać, że coraz większą popularność zyskują również unikalne produkty z Uzdrowiska czyli „Słoneczne Kosmetyki” oraz woda „Buskowianka”. A skoro przy tej ostatniej mowa to warto z racji zbliżających się świąt Wielkanocnych zadbać, by tej doskonałej wody mineralnej na świątecznym stole nie zabrakło!

alt

alt
Poprawiony ( piątek, 25 marca 2016 08:30 )