LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Lublina
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 13 czerwca 2017 07:02    PDF Drukuj Email

altKolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon zadebiutował w Lublinie. W ósmym etapie tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, wystartowało 500 amatorów na rowerach górskich. Bazą imprezy był „Słoneczny Wrotków”, położony nad Zalewem Zemborzyckim obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. W tym urokliwym miejscu znajdowało się kolorowe Miasteczko Poland Bike ze startem i metą wyścigów.


Na najdłuższym dystansie MAX (52 km) zwyciężył Kamil Kuszmider, przed Adrianem Jusińskim (obaj z TRW MTB Racing) i Szymonem Skrzypczakiem (Inżynieria Rowerowa). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Mybike.pl).
Trasę MINI (24 km) najszybciej pokonał Kamil Różalski (Bike Boys Lublin), finiszując przed Rafałem Cichockim (Weso-Lucky Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet niezwykły rekord śrubuje Magdalena Kuszmider (Legionowo), która triumfowała już ósmy raz z rzędu. Tym razem wyprzedziła Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie) i Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team).

alt

Na dystansie FAN (9 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców całe podium należało do Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Zwyciężył Jan Owczarek, przed Mateuszem Szyszko i Janem Ambrożkiewiczem. W gronie dziewcząt najlepsza była Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), przed Natalią Dobrzyńską (Alltop Stag Team) i Marią Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

alt

W rywalizacji drużynowej w Lublinie triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed TRW MTB Racing i Metrobikes.pl. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Akademią Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Struzikami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

alt

LOTTO Poland Bike Marathon w Lublinie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie, profesjonalnym sklepem i serwisem Absolute Bikes oraz marką rowerów Superior.


Poprawiony ( piątek, 16 czerwca 2017 07:16 )