Korona Handball bliżej Superligi
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 29 kwietnia 2017 22:49    PDF Drukuj Email

altOd zwycięstwa do zwycięstwa kroczą szczypiornistki Korony Handball. W ostatnim meczu przed własna publicznością pokonały trzecią w tabeli drużynę MTS Kwidzyn 32:24 (17:10). Tym wynikiem kielczanki umocniły się na pierwszym miejscu ścisłego zaplecza Superligi PGNiG.

To był ostatni występ piłkarek ręcznych Korony Handball przed własną publicznością. Na parkiecie hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej rozegrały spotkania z drużyną MTS Kwidzyn.
Przed meczem wielu kibiców po cichu liczyło na sukces. Tym bardziej, że kielczanki od kilku kolejek reprezentują doskonałą dyspozycję, wygrywają c kolejno m.in. z dwoma z drużynami z Płocka, SPR Olkusz, Spartą Oborniki i akademiczkami z Lublina. I nie zawiedli się. Ci, którzy zasiedli na widowni hali przy ul. Krakowskiej byli świadkiem chwilami bardzo emocjonującego meczu. Dodatkowo kielczanki chciały zrewanżować się za porażkę w Kwidzynie.
Udało się. Od początku gospodynie narzuciły swój sposób gry, a na efekty nie trzeba  było długo czekać. Przewaga bramkowa z minuty na minutę rosła. Na przerwę kielczanki schodziły z siedmiobramkową przewagą.
W drugiej połowie zagrały jeszcze lepiej, czego efektem był końcowy wynik 32:24. Po meczu trener kielczanek Tomasz Popowicz komplementował swoje podopieczne, choć miał też nieco uwag do ich gry. Ale sukces się liczy, dopisane do tabeli kolejne punkty i przede wszystkim doskonała dyspozycja strzelecka szczypiornistek. Najskuteczniejszymi w Koronie Handball okazały się Kristina Repelewska i Honorata Syncerz (rzuciły po 8 bramek).