Pobiegli dla Stelli
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 19 lipca 2014 19:34    PDF Drukuj Email

Blisko 100 osobowa grupa biegaczy, cyklistów i rolkarzy wzięła udział w charytatywnej akcji, której celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy na pomoc dla małej Stelli. Przebiegli i przejechali dystans 5 km, wcześniej wrzucając pieniądze do specjalnej puszki. Pozwolą one na przeprowadzenie operacji rekonstrukcji nosa i rehabilitację dziewczynki. 


Najpierw pamiątkowe zdjęcie, a potem kilka słów podziękowań za akcję wypowiedzianych łamiących się głosem przez Agnieszkę, mamę małej Stelli. Historię dziewczynki można przeczytać na stronie „Się Pomaga” lub w portalu Onet. To właśnie dla niej kilkudziesięcioosobowa grupa osób wzięła udział w biegu, którego celem było zebranie jak największej kwoty pieniędzy. Pozwolą one na wykonanie skomplikowanej operacji w prywatnej klinice i rehabilitację, bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje tego typu zabiegów.

alt

alt

alt

Pięciokilometrową trasę pokonali wszyscy skandując po drodze hasło przewodnie akcji: „Biegniemy dla Stelli”.

alt

A trasa wiodła ścieżkami rowerowymi z boiska przy ulicy Bocznej koło Kadzielni, skwerem Szarych Szeregów, wzdłuż Silnicy aż do ulicy Sienkiewicza i z powrotem.

alt

W organizację biegu włączyło się wiele osób i przede wszystkim działające w Kielcach Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy „Się Biega” oraz Stowarzyszenie Rowerowe MTB Kielce. To jego członkowie i wielu innych kielczan okazało wielkie serca przekazując pieniądze na tak szczytny cel. W sumie udało się zebrać kwotę około 1800 złotych.
Przy okazji wspomnę, że Fundacja „Zdążyć z Pomocą” udostępniła subkonto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc dla Stelli.

alt

alt

Poprawiony ( poniedziałek, 21 lipca 2014 19:54 )