HLB Buskowianka straciła punkty z AZS UJK Kielce
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 21 stycznia 2018 11:14    PDF Drukuj Email

altW rozegranym w Busku – Zdroju meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, wspierana przez Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A. HLB Buskowianka Busko-Zdrój uległa drużynie AZS UJK Kielce 18:32 (8:14). Najskuteczniejszym w zespole gospodarzy byli: Suchy i Szustak (po 4), a wśród gości Papaj i Boszczyk (po 5 strzelonych bramek).

W hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Busku – Zdroju rozegrany został mecz w ramach pierwszej w tym roku kolejki spotkań grupy 4 drugiej ligi męskiego szczypiorniaka. Miejscowi, HLB Buskowianka podejmowali zespół AZS UJK Kielce.
Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszym kwadransie gry. Ba, gospodarze po celnym trafieniu Suchego w 7 minucie, prowadzili nawet dwoma bramkami (4:2), a ostatni remis (6:6) zanotowano po 16 minutach czystej gry. Potem jednak dała się odczuć wzrastająca przewaga gości, czego efektem była sześciobramkowa różnica po pierwszej odsłonie meczu.

alt

W drugiej obraz gry nie uległ zmianie, choć chwilami bramki na zmianę zdobywali gospodarze i goście. Jednak zdobyta przewaga tych ostatnich po pierwszej połowie spowodowała, że końcowy wynik na świetlnej tablicy potwierdził sporą przewagę „akademików” z Kielc.
Najcelniej wśród gospodarzy strzelali Suchy i Szustak (zdobyli po 4 bramki), a w drużynie gości najskuteczniejszymi okazali się Papaj i Boszczyk (po 5 zdobytych bramek).

alt

W tabeli czwartej grupy II ligi HLB Buskowianka, której głównym sponsorem jest Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A. zajmuje ostatnie miejsce, a AZS UJK Kielce utrzymali fotel lidera.