Zagrali dla Maćka i Antka
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 29 grudnia 2017 16:45    PDF Drukuj Email

altBlisko 6 tysięcy złotych zebrano podczas przedświątecznego turnieju charytatywnego, który odbył się w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju. W turnieju wystąpiło 8 drużyn piłki ręcznej mężczyzn, reprezentujących kluby m.in. ze Staszowa, Mielca, Skawiny, Krakowa i Buska – Zdroju.


Niezwykle widowiskowy i emocjonujący przebieg miały pojedynki rozegrane podczas turnieju charytatywnego ph. „Gramy w ręczną dla Maćka i Antka”, po raz czwarty zorganizowanego przez KS Handbalove Busko i HLB Buskowianka. Na starcie stanęło osiem drużyn męskich z Krakowa, Staszowa, Skawiny, Mielca no i oczywiście gospodarze, HLB Buskowianka.
Ten przedświąteczny turniej był emocjonujący i obfitował w wiele ciekawych pojedynków, w których nie zabrakło popisów bramkarskich i zagrań w polu na bardzo wysokim poziomie.  

alt

Ale obok sportowego wymiaru, zawody miały swój poza sportowy cel, jakim było pozyskanie kwoty na leczenie Maćka i Antka Woźniaków. I udało się go zrealizować, bowiem zebrano około 6 tysięcy złotych. To nie wszystko, bowiem po świętach ruszają internetowe licytacje przekazanych na ten cel gadżetów.
Warto wspomnieć, że w gronie sponsorów turnieju znalazło się m.in. „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A., producent Naturalnej Wody Mineralnej „Buskowianka” i serii „Słonecznych Kosmetyków”.   

alt

Z dziennikarskiego obowiązku przedstawiamy tabelę końcową turnieju, w którym najlepszą okazała się „Stara Gwardia” z Mielca.
1. Stara Gwardia z Mielca
2. HLB Buskowianka
3. Kręgielnia Chicago
4. Finlandia (Krakowiak Kraków)
5. Hutnik Kraków
6. MTS Piast Skawina
7. Suków Team
8. Staszów

Zdjęcia z FB Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A., autor Michał Łapczyński

Poprawiony ( wtorek, 02 stycznia 2018 17:03 )