LOTTO Poland Bike Marathon w Stężycy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 18 sierpnia 2017 17:40    PDF Drukuj Email

altTegoroczny LOTTO Poland Bike Marathon wkroczył w decydującą fazę. Znajdująca się na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny Stężyca koło Dęblina była areną trzynastego już spośród siedemnastu etapów cyklu wyścigów amatorów MTB, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolorowe Miasteczko Poland Bike ze startem i metą zawodów znalazło się na terenie ośrodka „Wyspa Wisła” w Stężycy. Tradycyjnie miłośnicy jazdy na rowerach górskich mieli do wyboru dwie trasy, przebiegające ścieżkami i duktami leśnymi w dolinie środkowej Wisły.

Na dystansie FAN (7 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Michał Gruca, przed Jakubem Gregorowiczem i Nikodemem Rowickim (wszyscy z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), finiszując przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Robertem Sawą (Inżynieria Rowerowa).

alt

W rywalizacji kobiet triumfowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), która wyprzedziła Monikę Sypułę (Wodociągi Warszawskie) i Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team).Na dystansie MAX (48 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), przed Kamilem Kuszmidrem i Adrianem Jusińskim (obaj z TRW MTB Racing). Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Dirty40), wyprzedzając Joannę Kur z Kobyłki i Nikolę Bujak (Absolute Bikes RedIngo Team).

alt

W rywalizacji drużynowej w Stężycy triumfował TRW MTB Racing, przed Absolute Bikes RedIngo Team i KS Energia Kozienice. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Akademią Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Żeszczyńscy, przed Gregorowiczami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

alt

LOTTO Poland Bike Marathon w Stężycy został zorganizowany przy współpracy z ośrodkiem „Wyspa Wisła” w Stężycy, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

alt


Poprawiony ( poniedziałek, 21 sierpnia 2017 18:31 )