„Tłusty chmielnicki” już w sprzedaży
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 17 maja 2017 20:30    PDF Drukuj Email

To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i liczne pytania ze strony klientów chmielnickiej spółdzielni o możliwość produkcji sera twarogowego o zwiększonej ilości tłuszczu. Jak zapowiadają w firmie przy ulicy Polnej w Chmielniku to nie ostatnie słowo w tym względzie.

Kefir, maślanka, mleko spożywcze, śmietanka „kremówka”, wreszcie sery: typu mozzarella, twarogowy chudy i półtłusty oraz słynne masło chmielnickie – to wyroby nabiałowe będące wizytówką Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku. Dwa ostatnie z wymienionych otrzymały niedawno przedłużenie certyfikatu „Jakość tradycja”, wydawanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, potwierdzającego wyjątkowe walory smakowe „masła i twarogu półtłustego chmielnickiego”.
Pozostałe z wymienionych cechują się także doskonałą jakością, tradycyjnym sposobem wytwarzania (bez jakichkolwiek dodatków konserwujących), ale przede wszystkim niepowtarzalnym smakiem.

Wymieniony wcześniej asortyment produkcji w ciągu ostatnich tygodni rozszerzony został o „ser twarogowy tłusty”.
- To poszerzenie oferty produkowanych wyrobów jest przede wszystkim odpowiedzią na liczne zapytania ze strony odbiorców hurtowych naszych wyrobów i klientów indywidualnych doceniających ich jakość oraz walory smakowe – wyjaśnia Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku.
Ser doskonale nadaje się do bezpośredniej konsumpcji (np. z miodem) i jako dodatek do ciast czy naleśników. Doskonale sprawdza się jako surowiec do wypieku smacznych serników.

alt

Na razie ser tłusty z Chmielnika produkowany jest w ograniczonej ilości, ale w każdej chwili można zwiększyć jego produkcję. Można go było ostatnio popróbować podczas organizowanych w Kielcach targach EcoTime.
A gdzie go szukać? Odpowiedź jest bardzo prosta! „Sera chmielnickiego tłustego” szukajcie w sklepach sieci PSS Społem, Lewiatan, hali „Makro” i in.
Smacznego!