Znak „Jakość Tradycja” – potwierdzony
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 17 kwietnia 2017 10:11    PDF Drukuj Email

altDo lutego 2020 roku dwie spółdzielnie mleczarskie z województwa świętokrzyskiego, OSM w Chmielniku oraz Jędrzejowska SM w Wodzisławiu będą mogły posługiwać się znakiem „Jakość Tradycja” na niektóre swoje wyroby. Stosowne dokumenty poświadczające przyznanie tego znaku wręczone zostały przez przedstawicielki Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego podczas zakończonych niedawno w Kielcach targów „Ecotime”


Do połowy lutego 2020 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Chmielniku będzie mogła posługiwać się znakiem „Jakość Tradycja”, przyznanym dla dwóch wyrobów produkowanych w zakładzie przy ulicy Polnej.
- To przedłużenie posiadanych od wielu lat przez naszą spółdzielnię certyfikatów dla „masła chmielnickiego” i „sera chmielnickiego półtłustego” – wyjaśnił Jacek Bracichowicz, prezes OSM w Chmielniku.Sam dokument potwierdza, że produkty oznaczone wspomnianym znakiem odznaczają się nie tylko doskonałą jakością, ale przede wszystkim znakomitymi walorami smakowymi i odżywczymi - dodał.

alt

Stosowne dokumenty wręczone zostały podczas odbywających się niedawno w Kielcach Targów Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych „Ecotime”.
Cała procedura przyznania znaku „Jakość Tradycja” poprzedzona została certyfikacją wyrobów, dokonaną przez wyspecjalizowaną firmę.
Obok OSM w Chmielniku takie dokumenty odebrał też prezes Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Wodzisławiu za trzy produkty: masło, twarożek śmietankowy i ser twarogowy.
Przypomnieć należy w tym miejscu, że system „Jakość Tradycja” na podstawie decyzji z czerwca 2007r. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznawany jest za krajowy system jakości żywności.

Poprawiony ( poniedziałek, 24 kwietnia 2017 18:44 )