Smaczna promocja
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 26 marca 2016 12:07    PDF Drukuj Email

altOsiem propozycji potraw znalazło się w menu podczas kolacji degustacyjnej w krakowskiej winiarni Bottiglieria 1881. Każda z nich pozwoliła na nowo odkryć smaki, które cieszyły podniebienia gości w pierwszej wersji karty Bottiglierii. Gospodarze oczywiście nie zapomnieli o wyjątkowych winach, które dopełniły przygotowaną kolację.

Doskonałe potrawy, wino no i oczywiście ludzie czyli niezwykle kompetentna obsługa. To wszystko czekało na osoby, które tego wieczora odwiedziły krakowski Kazimierz i mieszczącą się przy ulicy Bocheńskiej 5 winiarnię Bottiglieria 1881 i wzięły udział w specjalnie przygotowanej kolacji degustacyjnej.
Jeśli chodzi o jedzenie to w menu znalazł się m.in. łosoś z ogórkiem, chrzanem i ryżem; kaczka z cykorią, dynią, czarna porzeczką, czerwoną cebulą; halibut z kalafiorem, brokułem oraz makiem czy wreszcie wołowinę z kukurydzą, brukselką i bekonem.

alt

Nie zabrakło deserów, w tym maliny z białą czekoladą, chili, zbożami i miętą oraz brioche ze śliwką, lodami waniliowymi, śliwowicą i dodatkiem rozmarynu.
Do serwowanych potraw gospodarze przygotowali znakomite wina m.in. z dalekiej Nowej Zelandii czy nieco bliższych destylacji. Do deserów zaserwowane zostało doskonałe austriackie wino Eiswein z regionu Neusiedlersee.

alt

Goście byli oczarowani smakiem przygotowanych i zaproponowanych potraw oraz serwowanych do nich win. Być może, zgodnie z ich sugestią, takie kolacje degustacyjne w Bottiglierii 1881 odbywać się będą systematycznie, raz w miesiącu.
Autor: Bartosz Popadiak
Zdjęcia FB Bottiglieria 1881


Poprawiony ( poniedziałek, 28 marca 2016 12:14 )