„Wisienka” jest słodka i smaczna
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 31 października 2019 10:03    PDF Drukuj Email

W dzisiejszym odcinku kulinariów regionalnych zapraszam do przygotowania słodkiej owocowej zupy na bazie świeżych, drylowanych wiśni. Ta zupa to propozycja Klubu Seniora z Bielin.W Kolejnym odcinku kulinariów regionalnych i zarazem prezentacji potraw zgłoszonych do XII Konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego w 2019 roku przychodzi czas na propozycję zupy, która zdobyła III miejsce. Zupa owocowa „Wisienka” z lanymi kluseczkami to zupa smaczna i słodka.

Do przygotowania tej potrawy niezbędne będą następujące składniki:

na zupę: 1/5 l wody, 0,5 kg drylowanych owoców (w tym przypadku wiśni), 1/4 szklanki słodkiej śmietanki, cukier oraz 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej;

na kluseczki: 2 jajka oraz 3 łyżki mąki.

alt

Samo wykonanie (tak jak w przypadku innych, wcześniej prezentowanych potraw) nie powinno nastręczyć żadnych problemów. Najpierw owoce gotujemy do miękkości w lekko osolonej wodzie. Potem miksujemy w blenderze i słodzimy do maku. Następnie mąką ziemniaczaną zagęszczamy zupę (mieszamy dokładnie z zimną wodą i dolewamy do zupy).

Dodajemy słodką śmietankę. Z mąki i jajek przygotowujemy ciasto na kluseczki. Łyżką, cienkim strumieniem wlewamy powstałą masę do potrawy.

Smacznego!

Poprawiony ( poniedziałek, 02 grudnia 2019 06:33 )