Jedzmy masło, bo zdrowe…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 16 października 2019 20:48    PDF Drukuj Email

Masło jest najszlachetniejszym i dobrze przyswajalnym tłuszczem pochodzenia zwierzęcego. Bogate w witaminy jest ważnym składnikiem naszej diety. Ostatni chyba nieco zapomnianym.Masło jest najszlachetniejszym produktem spośród tłuszczów jadalnych. Najlepsze jest to produkowane w sposób naturalny i według tradycyjnej, niezmienianej od lat receptury; szczególnie te z małych mleczarni.

Niewątpliwie w grupie wyrobów godnych polecenia jest „masło chmielnickie”, produkowane w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku k/Kielc.

To masło ma smak i aromat świeżego wiejskiego masła. Nie zawiera konserwantów oraz innych dodatków chemicznych, w tym wzmacniaczy smaku. Wytwarzane nieprzerwanie od 1925 roku tą samą metodą, w oparciu o doskonałej jakości surowiec, gwarantuje wszystkim miłośnikom zdrowej diety znakomite doznania smakowe. Dodatkowo walory tego produktu cenią sobie także miłośnicy domowych wypieków.

Warto też nadmienić, że walory zdrowotne i smakowe tego wyrobu potwierdzili też audytorzy z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, przyznając dla „masła chmielnickiego” certyfikat „Jakość Tradycja”. Warto o tym pamiętać!

Poprawiony ( środa, 20 listopada 2019 20:55 )