To masło jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 05 sierpnia 2019 19:18    PDF Drukuj Email

„Masło chmielnickie” produkowane w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku jest jednym z niewielu produktów w regionie świętokrzyskim, które posiadają certyfikat „Jakość Tradycja”, nadany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Ten certyfikat jest jednym z elementów określających najlepszą żywność w naszym kraju.„Masło chmielnickie” to jeden z najsmakowitszych wyrobów, który produkowany jest w małej spółdzielni mleczarskiej w Chmielniku (świętokrzyskie) według tradycyjnych technologii i od lat gości na stołach w wielu Waszych domach.

Wyrabiane jest z tłustej, smacznej śmietanki, potem zapakowane w pergamin lub inne opakowanie np. z kolorowej folii z charakterystycznym logo firmy i wreszcie składowane w chłodnym magazynie, w oczekiwaniu na transport do sklepów. Tak w skrócie wygląda droga pysznego „masła chmielnickiego” od produkcji do klienta.


alt


Ale nie wszyscy wiedzą, gdzie tę smakowitość można zakupić? Okazuje się, że lista sklepów cały czas się wydłuża: to nie tylko województwo świętokrzyskie, ale też duże miasta w sąsiednich regionach czyli Kraków i Katowice.

Dlatego też spółdzielnia na swoim facebookowym profilu systematycznie informuje, gdzie ten smaczny i zdrowy wyrób można spotkać na sklepowych półkach nie tylko małych, często osiedlowych, ale też wielopowierzchniowych placówek handlowych. Nie inaczej jest w Kielcach, gdzie „masło chmielnickie” (wielokrotnie w dobrej lub bonusowej cenie) czeka na klientów na stoisku nabiałowym E.Leclerc w osiedlu Ślichowice czy sklepach sieci PSS „Społem” i „Lewiatan”. W Krakowie np. w hurtowni przy Placu Ibramowskim a na Górnym Ślasku m.in. w Dąbrowie Górniczej i Śląskim Rynku Hurtowym w Katowicach.

Zapraszam do zakupu, bo gwarantuję, że na prawdę warto!

Poprawiony ( niedziela, 25 sierpnia 2019 19:23 )