Kefir – pomocny w profilaktyce osteoporozy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 04 sierpnia 2018 12:27    PDF Drukuj Email

Jest idealnym składnikiem codziennej diety, niezwykle zdrowym i do tego wyjątkowo smacznym. Szczególnie ten wyrabiany w sposób tradycyjny, bez konserwantów czyli z krótkim terminem przydatności. A taki jest właśnie kefir z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku. Szukajcie go na sklepowych półkach.


Kefir z uwagi na zawartość łatwo przyswajalnych: białka, wapnia i witamin jest idealnym składnikiem codziennej diety. Wskazany jest również do stosowania w profilaktyce zapobiegania osteoporozy i łagodzeniu towarzyszącego nam niemal codziennie stresu. W dodatku doskonale reguluje procesy przemiany materii i obniża ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu. Kefir jest doskonałym napojem, dającym zdrowie i orzeźwienie. Odpowiednio schłodzony gasi pragnienie w upalne dni. Po dodaniu świeżych owoców, szczególnie tych miękkich, zrobimy z niego doskonały cocktail.
Kefir z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z ulicy Polnej w Chmielniku wytwarzany w sposób tradycyjny bez dodatków konserwujących, wzbogacony jest dodatkowo kulturami bakterii.
Szukajcie go na sklepowych półkach.

Poprawiony ( wtorek, 21 sierpnia 2018 12:41 )