Regionalne smaki
Smaczna zupa z Huty Starej
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 22 września 2019 15:31    PDF Drukuj Email

Po dłuższej nieobecności na stronach naszego portalu wracamy do przepisów, którymi chwalą się Koła Gospodyń Wiejskich działające na obszarze Powiatu Kieleckiego. To efekt organizowanego co roku przez Starostwo konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę. W ciągu najbliższych miesięcy prezentować będę potrawy z 2019 roku.

Więcej… Poprawiony ( sobota, 19 października 2019 15:58 )
 
Małe jest… wielkie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 10 września 2019 11:16    PDF Drukuj Email

Są zdrowe bo bez chemii, środków konserwujących, wzmacniających smak lub wydłużających na wiele tygodni czas przydatności do spożycia. To żywność wyprodukowana w małych, często z długoletnimi tradycjami, zakładach czy spółdzielniach mleczarskich, jak ta z Chmielnika koło Kielc.

Więcej… Poprawiony ( wtorek, 08 października 2019 08:26 )
 
To masło jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 05 sierpnia 2019 19:18    PDF Drukuj Email

„Masło chmielnickie” produkowane w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku jest jednym z niewielu produktów w regionie świętokrzyskim, które posiadają certyfikat „Jakość Tradycja”, nadany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Ten certyfikat jest jednym z elementów określających najlepszą żywność w naszym kraju.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 25 sierpnia 2019 19:23 )
 
Chmielnicki „tłusty z przyprawami” zdobywa klientów
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 10 kwietnia 2019 15:19    PDF Drukuj Email

Minęło ledwie kilka miesięcy od chwili, gdy na rynku pojawił się nowy wyrób z okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chmielniku. Mam na myśli ser „tłusty z przyprawami”, który zagościł na sklepowych półkach i niemal od razu zdobył serca, a raczej podniebienia wielu klientów głównie w regionie Świętokrzyskim. Teraz z racji współpracy z jednym ze znanych dystrybutorów żywności i właścicieli sklepów z jej szerokim asortymentem, pojawi się w całym kraju.

Więcej… Poprawiony ( poniedziałek, 13 maja 2019 11:09 )
 


Strona 1 z 28