A nam jest szkoda lata...
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 26 października 2017 15:52    PDF Drukuj Email

altPiękne, jaskrawe słońce, gorący jasny piasek, szum fal i morska bryza wiejąca przez cały dzień, a na jego koniec malowniczy zachód Słońca – to wszystko kojarzy się z morzem. A jeśli z morzem to przede wszystkim Bałtykiem i ciepłą porą roku – latem. Na nią przyjdzie nam jednak nieco poczekać.

Zaczęły się jesienne chłody i słoty. Coraz mniej słonecznych dni i te ostatnie coraz krótsze. Nie dziwi więc fakt, że często w rozmowach (tych prywatnych przede wszystkim) z rozrzewnieniem wspominamy czas wakacji, urlopów, ciepłych i pełnych słońca dni, które sprawiały, że życie było dla wszystkich radosne i bardziej znośne.

alt

Lato jest piękne wszędzie: w górach, nad jeziorami, w lesie i na łące, ale chyba dla wielu kojarzy się z jednym – morzem. Piękne słoneczne dni, plaże z czystym, jasnym i gorącym piaskiem, szum fal uderzających o brzeg i wiejący przez cały dzień wiatr, zwany morską bryzą. W ciągu dnia można też wybrać się na krótką przechadzkę do portu bądź wybrać na rejs statkiem wycieczkowym. Można też podglądać mewy, które szybują nad wodą lub zmęczone lotem lubią na chwilę odpocząć na drewnianych ostrogach.

alt

A wieczorem w czasie spaceru oczy nacieszymy malowniczym zachodem Słońca. Tyle wspomnień zostało nam na najbliższych kilka miesięcy. Mam nadzieję, że je nieco wzmocnią prezentowane zdjęcia.

alt

Ale nie martwmy się tym, bo kolejne lato ledwie za... kilka miesięcy!

alt

alt

Poprawiony ( czwartek, 02 listopada 2017 16:25 )