Jubileuszowy Festiwal Kultury Dziecięcej już za chwil kilka
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 26 maja 2017 15:01    PDF Drukuj Email


Jubileuszowy, 15. Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie zapowiada się w tym roku niezwykle atrakcyjnie. To największe wydarzenie kulturalne, przygotowane dla dzieci i przez dzieci, które prezentuje dokonania wielu młodych artystów, występujących przed dwudziestotysięczną widownią – przyciągnie również gwiazdy sceny i estrady, w tym Kayah oraz Majkę Jeżowską, a galę finałową poprowadzi Krzysztof Ibisz.


Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych przygotowanych w Polsce dla dzieci i przez dzieci. Organizowany co rok, w czerwcu, w ciągu trzech dni prezentuje dokonania młodych artystów, występujących dla wielotysięcznej widowni.
Na głównej scenie Festiwalu prezentują się dziecięcy artyści, a także uznane gwiazdy estrady. W tym roku zobaczymy jedną z najlepszych polskich wokalistek – Kayah, popularną piosenkarkę Majkę Jeżowską oraz zespół Duo Pasione: skrzypaczkę i pianistkę, które wykonają, w wersji klasycznej, największe przeboje z filmowych bajek. Nie zabraknie pokazów estradowych. Włoch Luigi Ciotta – zaprezentuje przedstawienie cyrkowo – satyryczne, iluzjonista Piotr Denisiuk, zachęci publiczność do udziału w sztuczkach magicznych, a „Teatr na walizkach” pokaże spektakl akrobatyczno – cyrkowy. Galę finałową Festiwalu poprowadzi Krzysztof Ibisz.
Partnerem tegorocznego Festiwalu jest Dania, więc wystąpią goście specjalni Bjarne Grue, Michael S. Petersen, Susanne Plesner, Vill Plesner, wiadomo także, że Dunka – Iben Andersen – poprowadzi dla dzieci warsztaty introligatorskie.

alt

W bogatej, trzydniowej ofercie imprezy, nie zabraknie wielkich konkursów. W rywalizacji Mistrzów Muzyki, 3 czerwca wezmą udział soliści, w wieku od 7 do 16 lat, którzy w ubiegłym lub obecnym roku zostali laureatami festiwali albo przeglądów artystycznych o randze minimum wojewódzkiej. Dzień wcześniej, o podobne Grand Prix, statuetki Mistrza Koziołka i liczne nagrody, powalczą grupy teatralne, które wyróżniły się w przeglądach teatralnych.
W czasie Festiwalu Pacanów zamieni się w prawdziwą Stolicę Bajek. Na rynku stanie scena, a w pobliżu rozlokowane będą strefy: twórczości, wiedzy, zabawy i rodzica. W każdej z nich zorganizowane zostaną aktywne warsztaty.
Galę finałową – 4 czerwca – otworzy tradycyjnie Bajkowy Korowód, w którym udział zadeklarowały grupy przyjaciół, rodziny, reprezentacje szkół, klubów, domów kultury, stowarzyszeń, kółka zainteresowań, świetlice, jednym słowem – wszyscy! Zostanie zorganizowany konkurs na najefektowniejszy zespół uczestniczący w korowodzie!

alt

Wielką atrakcją Festiwalu będą warsztaty edukacyjne. W strefie wiedzy – warsztaty z programowania, robotyki, detektywistyczne, zielarskie, fizyczne, chemiczne, pokazy robotów, tablice interaktywne. W strefie twórczości – warsztaty ceramiczne, garncarskie, kowalstwa artystycznego, hafciarskie, tkackie, rzeźbienia w lodzie, wiórkarstwa, patchworkowe, zdobienie szklanych magnesów, tworzenie dizajnerskich pojazdów i wiele, wiele innych. W strefie rodzica – warsztaty twórcze, zdobienie notesów i kalendarzy, a w strefie zabawy wesoła piaskownica, gigantyczne bańki mydlane,  ogromne klocki, bump, klocki kreatywne oraz wesołe miasteczko. Zabawy animacyjne i ruchowe.

alt

Jak co roku uczestnicy będą obchodzić urodziny Koziołka Matołka, który skończył właśnie 84 lata! Szacownemu Jubilatowi odśpiewane zostanie „sto lat”, a Koziołek pokroi dla wszystkich pyszne torty.

Zdjecia ze strony Organizatora.

Poprawiony ( piątek, 26 maja 2017 15:13 )