„Novator 2016” dla Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A.
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 23 maja 2017 02:10    PDF Drukuj Email

Nagrodę NOVATOR 2016 w kategorii „Animator Gospodarki” otrzymało Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. Spółka uhonorowana została przez niezależną kapitułę jako firma, która znacząco przyczynia się do rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego. Prestiżowy tytuł podczas uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odebrał Wojciech Legawiec – Prezes Zarządu Spółki Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A..

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, która w ten sposób nagradza firmy przyczyniające się do rozwoju gospodarczego województwa świętokrzyskiego. Podczas kolejnej gali, która odbyła się kilka dni temu w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach w kategorii „Animator Gospodarki” nagrodzono Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. Prestiżowy tytuł odebrał Wojciech Legawiec – Prezes Zarządu Spółki.
Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. jest największym podmiotem sektora uzdrowiskowego w województwie świętokrzyskim i jednym z największych w Polsce. Od blisko 200 lat korzystając z unikalnych leczniczych wód siarczkowych skutecznie wspomaga leczenie i rehabilituje wiele schorzeń. Spółka jest koordynatorem Konsorcjum „Turystyka Zdrowotna i Prozdrowotna” i ma znaczący wkład w rozwój sektora turystyki zdrowotnej jako jednej z inteligentnych specjalizacji w regionie.

alt

Znaczące inwestycje realizowane w ciągu ostatnich lat, oraz dalsze śmiałe plany modernizacji i rozbudowy, będące umiejętnym połączeniem klasycznych i nowoczesnych rozwiązań pokazują, że Uzdrowisko – Busko – Zdrój S.A. zamierza również w przyszłości wyznaczać najwyższe standardy w branży uzdrowiskowej w Polsce.

Poprawiony ( niedziela, 11 marca 2018 08:11 )