W uzdrowisku o artroskopii
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 26 kwietnia 2017 21:28    PDF Drukuj Email

W Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi” odbyło się I Buskie Forum Artroskopowe. Konferencję zorganizowały Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. i Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka”. Partnerem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Artroskopowe.


Było to z pewnością jedno z najważniejszych w bieżącym roku wydarzeń tego typu w regionie, nad którym honorowy patronat objął Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Mam na myśli odbywające się po raz pierwszy w Busku – Zdroju , w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi”, Forum Artroskopowe. Do składu komitetu naukowego wydarzenia zaproszeni zostali: dr hab. n. med. prof. UM w Łodzi Marcin Domżalski, dr n. med. Jacek Walawski z Lublina, dr n. med. Marek Tramś z Warszawy, dr n. med. Arkadiusz Bielecki ze Specjalistycznego Szpitala im. Świętej Rodziny z Rudnej Małej koło Rzeszowa , lek. med. Sławomir Marcinkowski oraz lek. med. Dariusz Hudzik, obaj reprezentujący Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” w Busku - Zdroju. Warto dodać o ogromnym zaangażowaniu i istotnym wkładzie w organizację wydarzenia, które wnieśli lekarze zatrudnieni na co dzień w tej ostatniej lecznicy.

alt

Odbywająca się przez dwa dni konferencja podzielona została na 21 wykładów, wygłoszonych podczas dwóch sesji tematycznych, dotyczących stawu rzepkowo -udowego i naprawy łąkotek. Doskonałym uzupełnieniem zajmujących prelekcji okazały się warsztaty dotyczące technik naprawy łąkotek z użyciem instrumentarium spectrum. W czasie obrad  na dedykowanych stoiskach, uczestnicy forum mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców - firm z branży medycznej.

alt

Wysoki poziom szkoleniowy zjazdu, ciekawe tematy prelekcji oraz ożywiona dyskusja sprawiły, że zorganizowane po raz pierwszy w Busku – Zdroju Forum Artroskopowe należy zaliczyć do bardzo udanych wydarzeń. Forum dało wszystkim uczestnikom ogromne możliwości wymiany doświadczeń i dlatego znacząco przyczyni się ono do dalszego rozwoju artroskopii w naszym kraju.

Poprawiony ( czwartek, 27 kwietnia 2017 12:58 )