Rozmawiali o jakości w ochronie zdrowia
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 29 stycznia 2017 09:47    PDF Drukuj Email

altCentrum Konferencyjne Sanatorium „Marconi” w Busku – Zdroju gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji, której wiodącym tematem była jakość w ochronie zdrowia. Ważnym punktem spotkania było wręczenie dyrekcji Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” certyfikatów jakości ISO 9001:2008 i IQS MED. Gospodarzem i organizatorem wydarzenia było Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A..


W Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi” odbyła się konferencja pn. „Jakość w ochronie zdrowia”, w której uczestniczyli przedstawiciele środowisk związanych z branżą Turystyki Zdrowotnej i Prozdrowotnej. Organizatorem i zarazem gospodarzem było Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A., którego prezes Wojciech Legawiec otworzył spotkanie.

alt

W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego (dyr. Grzegorz Orawiec mówił o zagadnieniach promocji gospodarczej w ramach Funduszy Unijnych), Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. (dyr. Grzegorz Gałuszka przedstawił problemy ochrony zdrowia w wymiarze ponadnarodowym), Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ( dyr. Sławomir Indeka mówił o formach doskonalenie szpitali w dążeniu do poprawy jakości usług, bezpieczeństwa pacjentów i zadowolenia personelu), instytucji monitorujących i audytujących (Agnieszka Szewczyk wspomniała o systemach wspomagających jakość w ochronie zdrowia) czy wreszcie IQS MED. (Georg Jankowski przedstawił sposoby pozyskania większej liczby klientów i zrealizowania celu jakim jest godne zaufania oferowanie usług medycznych na rynku europejskim).

alt

Ważnym akcentem podsumowującym konferencję było uhonorowanie Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” prestiżowymi certyfikatami: ISO 9001:2008 oraz IQS MED. Zaświadczenie przyznawane jest przez niemiecką organizację IQS CERT EZIG dla najbardziej godnych zaufania dostawców usług medycznych w Europie. Uzdrowiskowy Szpital „Krystyna” w Busku-Zdroju to ósma certyfikowana tym tytułem placówka w Polsce i zarazem pierwsza w kategorii Sanatoria. Droga do uzyskania tej cenionej na zachodzie Europy certyfikacji wiodła przez złożony system oceny szpitala w wielu kategoriach, wśród nich dotyczących specjalizacji, infrastruktury, zasobów, organizacji i zarządzania, realizacji usług medycznych, komunikacji i informacji, bezpieczeństwa, minimalizacji ryzyka zakażeń, zadowolenia klientów, zarządzania ryzykiem czy wreszcie poziomu realizacji usług.  

alt

Dzięki IQS CERT Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., jako jedno z pierwszych w kraju, otrzymało realne narzędzie w zakresie eksportu usług medycznych do krajów Unii Europejskiej.

alt

Poprawiony ( sobota, 04 lutego 2017 10:10 )