W kieleckim teatrze przygotowali kolejną premierę
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 30 grudnia 2019 13:58    PDF Drukuj Email

W teatrze im. Żeromskiego w Kielcach byliśmy świadkami premiery kolejnego spektaklu. Tym razem na scenie pojawiła się klasyka czyli „Wiśniowy sad” wg. Antoniego Czechowa.Ja już premierę w kieleckim teatrze widziałem. A ci, którym jeszcze nie było to dane będą mieli okazję zobaczyć ją już wkrótce. Bowiem teatr zaprasza na pokaz "Wiśniowego sadu" Antoniego Czechowa w reżyserskiej interpretacji Krzysztofa Rekowskiego. Spektakl w ramach premiery studenckiej odbędzie się 17 stycznia o godzinie 17.00, po nim spotkanie publiczności z twórcami - aktywnych dyskutantów nagrodzimy podwójnymi zaproszeniami na przedstawienia Teatru oraz książkami.
Bilety dla studentów w cenie 10 zł.
* zniżka obejmuje także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego wieku
O "Wiśniowym..."
Sztuka jest obrazem podupadłej arystokracji, która staje w obliczu rozpadu relacji międzyludzkich i dewaluacji panującego systemu. To opowieść o ucieczce przed życiem w świecie, gdzie nikt nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swój los, utrwalając fikcję i karmiąc się iluzją.
„Wiśniowy sad” oczami reżysera: „dla mnie to opowieść o marnowaniu wspólnego dobra, którym tu symbolicznie jest rodzinny majątek ze starym domem i sadem. Przyglądając się bohaterom Czechowa, zastanawiam się, dlaczego nie potrafimy porozumieć się w ważnych sprawach i podjąć wspólnego działania. Czy nie umiemy dostroić się do „nowych czasów”, zrozumieć, że zmieniający się świat wymaga innych zasad, idei? Czy poszukiwanie osobistego szczęścia i tzw. life style uniemożliwia zaangażowanie się w sprawy dotyczące także innych? Przecież wszyscy chcemy dobra…”

alt

W spektaklu gościnnie występuje Krzysztof Ogłoza - aktor przez lata związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym, szerokiej publiczności znany m.in. z filmów, takich jak: "Układ zamknięty" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego (obok Janusza Gajosa; 2013), "Jak żyć" Szymona Jakubowskiego (2008), czy seriali, np. "Pakt", "Prawo Agaty", "Magda M., "Fałszerze - powrót Sfory" .

Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Bielińskiego ze strony teatru im. Żerosmskiego

Poprawiony ( niedziela, 12 stycznia 2020 16:42 )