Orły "Wprost" przyznane. OSM z Chmielnika wśród nagrodzonych
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 31 stycznia 2019 09:57    PDF Drukuj Email


Dziennikarze i analitycy ekonomiczni skupieni wokół kapituły Orłów tygodnika "Wprost" oraz firma BISNODE (szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się gromadzeniem, opracowaniem i dostarczaniem informacji gospodarczej) wyłonili najlepsze firmy z regionów. W gronie laureatów tego prestiżowego wyróżnienia w województwie świętokrzyskim znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Chmielniku.


W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się gala, podczas której wręczone zostały Orły tygodnika „Wprost” dla najlepszych firm z regionu świętokrzyskiego. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znalazła się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Chmielniku. Na ręce prezesa Jacka Bracichowicza wręczone zostały dyplom i statuetka nagrody Orłów „Wprost” w kategorii Orzeł Polskiego Rolnictwa.
Była to także okazja na prezentację produkowanych w chmielnickim zakładzie wyrobów.

Wśród laureatów z województwa świętokrzyskiego znalazły się także Targi Kielce - drugi ośrodek targowy w Europie Środkowo – Wschodniej. Nagrodę spółce Targi Kielce przyznano jako firmie najdynamiczniej rozwijającej się w regionie.
Laureatem w kategorii osobowość regionu został Prezydent Miasta Kielce - Bogdan Wenta, uznany za ambasadora województwa świętokrzyskiego.

Orły tygodnika „Wprost”  to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”.
Nagroda przyznawana jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerem strategicznym projektu Orły Tygodnika „Wprost” jest PKO Bank Polski.

Poprawiony ( wtorek, 05 marca 2019 10:00 )