W uzdrowisku planują wielkie inwestycje…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 16 stycznia 2019 19:00    PDF Drukuj Email

Powstaną nowa restauracja i baseny, modernizacja i remonty istniejącej bazy sanatoryjnej oraz zagospodarowanie istniejącej starej wieży ciśnień to główne kierunki działań zaplanowanych na najbliższe lata w spółce „Uzdrowisko Busko - Zdrój”.

W ciągu kilku ostatnich lat w „Uzdrowisko Busko - Zdrój” S.A. poczyniono wiele inwestycji, które w sposób szybki i zdecydowany poprawiło stan istniejącej bazy sanatoryjnej.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o gruntownej modernizacji najstarszego obiektu spółki, jakim jest sanatorium „Marconi”. Wszystkie pokoje zyskały wysoki standard wyposażenia i montowana jest aktualnie winda do transportu osób niepełnosprawnych.

W Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” zakończono kompleksowy remont i modernizację basenu rehabilitacyjnego, dzięki którym powstały atrakcje wodne w postaci podwodnych urządzeń masujących. Powstała też nowa niecka z wodą solankową. Wkrótce ruszy rozbudowa o nowe kondygnacje oraz zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie medyczne. Dzięki realizacji wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć w obiekcie „Krystyna” do dyspozycji kuracjuszy i pacjentów będzie 750 łóżek.

Wokół sanatorium „Mikołaj” wybudowano nową nawierzchnię oraz nasadzono wiele zieleni. Budynek wzbogacił się też o atrakcyjną iluminację, a w najbliższym czasie dzięki istniejącemu pozwoleniu na budowę powstanie nowoczesny pawilon.

alt


Rozpoczęła się również modernizacja istniejącej starej wieży ciśnień. Po zakończeniu przewidzianych harmonogramem prac znajdzie się w niej m.in. nowoczesna restauracja z instalacją do warzenia piwa i punkt widokowy.

W planie jest także przeniesienie zakładu produkcji wody „Buskowianka” poza obszar strefy uzdrowiska, na teren bazy w Wełczu. Tam też zostanie przeniesiona pralnia uzdrowiskowa. Dzięki ich przeniesieniu powstanie przestrzeń, na której planowana jest budowa nowoczesnych pawilonów handlowo - usługowych. Na miejscu zakładu butelkowania wody mineralnej dodatkowo ma powstać kompleks basenów zdrowotnych na bazie wody siarczkowej i solanki oraz termalnej. Będzie to duży obiekt z halami basenowymi, gabinetami odnowy biologicznej, częścią rekreacyjno - sportową, basenem zewnętrznym z plażą i nieduży obiekt hotelowy o podwyższonym standardzie.

Przychodnię uzdrowiskową czeka kompleksowy remont i rozbudowa, a także planowane jest jej połączenie z istniejącymi pawilonami Zakładu Przyrodoleczniczego. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe gabinety zabiegowe i lekarskie. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli również na przeniesienie stanowisk zabiegowych z sanatorium „Marconi”, a w ich miejsce powstaną nowe pokoje hotelowe.

Planowane są również inwestycje w obrębie terenów zajętych przez szpital „Górka”. Wybudowany zostanie nowy pawilon diagnostyczno - zabiegowy wraz z basenem, punktem żywieniowym z jadalnią, specjalistycznymi przychodniami, nową salą operacyjną z salą wybudzeń. Powstanie też wielokondygnacyjny budynek mieszkalny oraz pawilon zabiegowy.


alt


Na rozbudowę czekają pozostałe obiekty, jak willa „Zielona”, sanatoria „Oblęgorek” i „Mikołaj” a także willa „Cyprys”. Ta pierwsza dodatkowo ma zostać połączona z sąsiadującym szpitalem „Krystyna” podziemnym łącznikiem.

Dzięki już zrealizowanym i planowanym inwestycjom „Uzdrowisko Busko - Zdrój” S.A. jest największą w regionie świętokrzyskim firmą świadczącą kompleksowo usługi lecznicze oraz sanatoryjne i zaczyna wyrastać na lidera tej branży w Polsce.

Poprawiony ( poniedziałek, 18 lutego 2019 11:10 )