Konferencja „Trójkąt Uzdrowiskowy – Nowe Horyzonty”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 20 czerwca 2018 23:53    PDF Drukuj Email

O przyszłości branży turystyki zdrowotnej dyskutowano podczas konferencji odbywającej się po raz kolejny w Busku – Zdroju. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z zarządem „Uzdrowiska Busko – Zdrój” S.A. i dyrekcji Sanatorium „Marconi”. W konferencji udział wzięli goście z kraju i z zagranicy. 

 
Już po raz piąty w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi” w Busku – Zdroju odbyła się konferencja, podczas której dyskutowano o kondycji oraz przyszłości branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej w województwie świętokrzyskim. Celem wydarzenia była przede wszystkim promocja potencjału gospodarczego województwa świętokrzyskiego oraz regionalnych usług uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych. Ponadto spotkanie przyczynia się do nawiązania nowych, trwałych kontaktów gospodarczych w sektorze turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej.
Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z „Uzdrowiskiem Busko – Zdrój” S.A. i Sanatorium „Marconi”. Była to jedna z najważniejszych konferencji, w której udział wzięło wielu znakomitych gości z kraju i z zagranicy, w tym przedstawiciele Chin, Niemiec, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Norwegii, Izraela oraz krajów arabskich. Spotkanie poprowadził dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna" dr n. med. Grzegorz Gałuszka.

alt

Jednym z elementów konferencji była wizyta studyjna w Szpitalu "Krystyna", a samej konferencji towarzyszyły też prezentacje, panele eksperckie a także spotkania B2B.

alt