XIX Baszta Jazz Festiwal zabrzmi w Czchowie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 17 czerwca 2018 09:36    PDF Drukuj Email

Niespełna miesiąc pozostał to tego niezwykłego muzycznego wydarzenia, jaki bez wątpienia jest odbywający się od lat w Czchowie festiwal jazzu tradycyjnego. Baszta Jazz Festiwal, bo tak oficjalnie brzmi nazwa tego wydarzenia, zabrzmi już po raz dziewiętnasty!

Od 13 do 15 lipca w tym malowniczym miasteczku położonym nad brzegiem Dunajca (woj. małopolskie), odbywać się będzie dziewiętnasta edycja niezwykłego festiwalu, w którym na przestrzeni lat zaprezentowały się gwiazdy jazzu tradycyjnego nie tylko z kraju, ale też i z zagranicy.
W tym roku program imprezy trwającej od piątkowego wieczora do niedzielnego popołudnia (ale oczywiście z przerwami) zapowiada się równie ciekawie i atrakcyjnie. Bowiem wśród wykonawców znaleźli się m.in. Andrzej Rosiewicz, Boba Jazz Band, Five O’Clock Orchestra, Jazz Band Ball czy wreszcie gość z USA, który w naszym kraju zadomowił się na dobre czyli Stan Breckenridge ze swym Trio.

alt

Koncerty jak zawsze odbywać się będą w Cafe Oranżeria w hotelu „Łaziska”, oraz na scenach plenerowych: na czchowskim Rynku oraz plaży, nieopodal zapory na rzece Dunajec. Warto pamiętać, że wszystkie festiwalowe koncerty są bezpłatne, a jak co roku nasz portal objął patronatem medialnym całą imprezę. Już dziś zapraszam na relację, która pojawi się tuż po jej zakończeniu.
Serdecznie w imieniu organizatorów na festiwal zapraszam!

Poprawiony ( piątek, 22 czerwca 2018 09:44 )