Buskie uzdrowisko planuje duże inwestycje
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 06 maja 2018 20:11    PDF Drukuj Email

Remont zachodniego skrzydła sanatorium „Marconi” i basenu w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej rehabilitacji „Krystyna”, przebudowa dawnej wieży ciśnień czy wreszcie rozbudowa sanatorium „Oblęgorek” i połączenie go z willą „Cyprys” to nie jedyne inwestycje przewidziane do realizacji na najbliższe lata przez „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. Szczegółowe plany w tym względzie przedstawił jej prezes Wojciech Legawiec.


„Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. to spółka w stu procentach należąca do samorządu województwa, która od kilku ostatnich lat notuje same sukcesy. To przede wszystkim coraz większe zainteresowanie kuracjuszy bogatą ofertą usług leczniczych i sanatoryjnych. Ten sukces przekłada się również na efekt finansowy, czego doskonałym przykładem są rekordowe przychody za ubiegły rok w wysokości blisko 82 mln złotych. Ten sukces nie usypia czujności, wręcz odwrotnie, bowiem jak w przysłowiu - konkurencja nie śpi.
Dlatego też kierownictwo spółki planuje przedsięwzięcia, które pozwolą te sukcesy ugruntować, a może nawet i bardziej „rozwinąć skrzydła”. Niewątpliwie ważnym aspektem jest baza uzdrowiskowa i związane z tym inwestycje. A tu szykuje się mała „rewolucja”. Część już udało się zrealizować (jak np. termomodernizację sanatorium „Marconi” czy rozbudowę Szpitala „Krystyna”), jednak przed spółką liczne wyzwania. Mam tu na myśli modernizację wnętrza sanatorium „Marconi” w tym sali koncertowej, rewitalizację wieży ciśnień i przeznaczeniem jej na kompleks gastronomiczny i mini browar połączony z ofertą zabiegów w postaci kąpieli w piwie.

alt

- Zamierzamy też przenieść zakład produkcji „Buskowianki” do pobliskiego Wełcza, a w tym miejscu wybudować obiekt SPA i Wellness z basenami, w tym basenami zewnętrznymi – wyjaśnia Wojciech Legawiec, prezes spółki.
W bieżącym roku ruszy też remont istniejącego basenu w Szpitalu „Krystyna”. W planach jest budowa nowego basenu z wodą siarczkową oraz rozbudowa istniejących pawilonów, co pozwoli zwiększyć docelowo liczbę miejsc z 450 do 750.
Rozbudowana zostanie willa „Zielona” i poprzez podziemny łącznik skomunikowana z sąsiadującą „Krystyną”. Powstała tez koncepcja zakładająca modernizację sanatorium „Oblęgorek” i połączenie go z willą „Cyprys”, przez co powstanie kompleks noclegowy na blisko 200.

alt

Nie zapomniano o inwestycjach w szpitalu „Górka”, który dzięki rozszerzeniu katalogu usług zdrowotnych o zabiegi okulistyczne, stał się nieco za ciasny. Dlatego planowana jest jego rozbudowa, a także powstanie szklany łącznik pomiędzy szpitalem, nowym pawilonem mieszkalnym oraz nowym basenem rehabilitacyjnym.
Warto na koniec przypomnieć, że „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A., przejęte przez samorząd województwa świętokrzyskiego w 2013 roku, jest liderem branży uzdrowiskowej w regionie. Obok usług związanych z leczeniem sanatoryjnym wielu schorzeń (m.in. kardiologicznych czy narządów ruchu) jest też producentem naturalnej wody mineralnej „Buskowianka” i napoju jabłkowo – miętowego na jej bazie oraz serii „Słonecznych Kosmetyków”.  

Poprawiony ( sobota, 12 maja 2018 20:37 )