„Górka” zaprasza na zabiegi kriokomory
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 27 kwietnia 2018 07:27    PDF Drukuj Email

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” w Busku – Zdroju systematycznie zwiększa spektrum świadczonych usług i zabiegów leczniczych. Po realizowanych w ramach Oddziału Okulistycznego zabiegach usunięcia zaćmy przyszedł czas na kriokomorę, wspomagającą rehabilitację i leczenie chorób narządu ruchu.


Zarząd „Uzdrowiska Busko – Zdrój” S.A. wraz z dyrekcją Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego „Górka” w trosce o pacjentów zwiększają zakres dostępnych dla nich zabiegów. Dlatego już wkrótce będzie można skorzystać z kriokomory, której zalety zdają się być przez wielu mocno niedoceniane.
Generalnie rzecz ujmując zabieg polega na terapii zimnem, w temperaturze do -120 stopni Celsjusza i przyczynia się do poprawy samopoczucia, zwiększa witalność ale co najważniejsze, pomaga w rehabilitacji i leczeniu wielu schorzeń.
Kriokomora zalecana jest w chorobach narządu ruchu, ma działanie przeciwbólowe, spowalnia procesy starzenia, zwiększa odporność organizmu, wspomaga walkę z nadwagą i cellulitisem, a także przyspiesza resuscytację powysiłkową. Szczególnym wskazaniem do korzystania z kriokomory są:
- kompleksowa terapia chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych,
- reumatyzm tkanek miękkich (fibromialgia)
- ostre i zastarzałe urazy (w tym sportowe i pooperacyjne),
- choroby autoimmunologiczne i kolagenozy,
- choroby kości z osteoporozą pierwotną i wtórną,
- wspomaganie zwalczania spastyczności mięśni (odruchowej i ośrodkowej),
- rehabilitacja neurologiczna,
- odnowa biologiczna sportowców wyczynowych oraz osób przemęczonych,
- infekcje dróg oddechowych,
- otyłość.

alt

Zabiegi realizowane będą zarówno w ramach kontraktu z NFZ i w trybie komercyjnym. Korzystanie z kriokomory poprzedza konsultacja lekarska, ponieważ zabieg wymaga ordynacji lekarskiej (z uwagi na to, że u części pacjentów istnieją przeciwskazania do jego wykonania). Szczegółowe warunki korzystania z kriokomory określa regulamin.
Ceny zabiegów: 23 zł (pojedyncza sesja), 50 zł kwalifikująca wizyta lekarska (dla pacjentów wykupujących zabieg dodatkowo).
Warto dodać, że w okresie od 15 maja do 30 czerwca br. cena za pojedynczą sesję została obniżona do 19 zł. Wszelkie informacje i rejestracja w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno – rehabilitacyjnym „Górka” w Busku – Zdroju pod numerem telefonów 413703400 i 413703410 lub za pomocą poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w godzinach od 8.00 do 15.00)! Serdecznie zapraszamy, bo warto skorzystać z okazji!    

Poprawiony ( niedziela, 29 kwietnia 2018 07:36 )