Skorzystaj z turnusów ambulatoryjnych
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 08 lutego 2018 13:29    PDF Drukuj Email

altUzdrowisko Busko – Zdrój S.A. oferuje turnusy ambulatoryjne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na podstawie potwierdzonych przez Fundusz skierowań lub pełnopłatne bez skierowania.


Nazywane jest perłą przyrodolecznictwa na Ponidziu, bo od ponad 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych czy wreszcie kardiologicznych. Tu można skorzystać z szerokiej oferty zabiegów balneologicznych z wykorzystaniem wody siarczkowej oraz solanki jodkowej. To Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A., które dla wszystkich kuracjuszy, zarówno z kraju jak i z zagranicy, ma szeroką ofertę zabiegów leczniczych. Można z nich skorzystać w ramach leczenia sanatoryjnego w obiektach Spółki (jak np. w sanatorium „Marconi”, „Willi Zielonej”, Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” czy innych) lub poprzez turnusy realizowane ambulatoryjnie.
Taki turnus rozpoczyna konsultacja lekarska (bezpłatna na skierowanie z NFZ lub za 50 zł w ramach pobytów pełnopłatnych),  po której ordynowane są zabiegi. Pacjent ma obowiązek przedłożyć lekarzowi aktualne wyniki badań: OB, morfologii krwi, moczu, EKG i RTG klatki piersiowej.

alt

W ramach leczenia ambulatoryjnego w zakładach przyrodoleczniczych prowadzonych przez Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. pacjentowi przysługują 3 zabiegi dziennie. Istnieje możliwość dokupienia większej ilości zabiegów (po ordynacji lekarza) zgodnie z aktualnym cennikiem.
Każdy pacjent, który otrzymał potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w trybie ambulatoryjnym przez właściwy oddział NFZ jest zobowiązany uzgodnić termin rozpoczęcia leczenia z zakładem lecznictwa uzdrowiskowego, do którego otrzymał skierowanie nie później niż 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia leczenia. Należy pamiętać, że nie uzgodnienie terminu może spowodować fakt, że pacjent nie zostanie przyjęty przez lekarza w dniu rozpoczęcia kuracji z powodu braku wolnych miejsc.
Przyjęcia kuracjuszy ambulatoryjnych w Przychodni Uzdrowiskowej prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 13.00. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami telefonów 41 370 32 77 i 41 370 32 70, bądź na miejscu, w Parku Zdrojowym przy ul. 1 Maja 14 w godzinach 7.30 – 14.00.
Opłaty za Turnusy Ambulatoryjne przyjmuje Kasa Planowania Zabiegów w Przychodni Uzdrowiskowej.

alt

Poprawiony ( sobota, 10 lutego 2018 13:53 )