„Anthrophos” już zaprasza
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 30 stycznia 2018 15:14    PDF Drukuj Email

To jeden z najnowocześniejszych ośrodków rehabilitacji tego typu nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowej. W terapii wykorzystuje technologie rodem z „kosmosu” czyli m.in. egzoszkielet zaprojektowany i testowany przez amerykańską NASA. Ośrodek „Anthropos”, bo o nim mowa, został otwarty pod koniec listopada ubiegłego roku w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju i już przyjmuje osoby skierowane na rehabilitację.


27 listopada 2017 roku to przełomowa data dla polskiej rehabilitacji. Tego dnia w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” w Busku-Zdroju został otwarty Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”. To najnowocześniejsza tego typu nie tylko w naszym kraju, ale w tej części Starego Kontynentu placówka, bazująca na „kosmicznej technologii”.  W uroczystości otwarcia placówki udział wzięło wielu zaproszonych gości reprezentujących m.in. resort zdrowia, władze administracyjne i samorządowe województwa oraz placówki służby zdrowia. Honory gospodarzy pełnili Grzegorz Gałuszka, dyrektor Szpitala „Krystyna” i Michał Figurski, znany dziennikarz radiowy. Relacja z tego wydarzenia ukazała się na naszym portalu.

alt

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania sal ze specjalistycznym sprzętem. Ogromne wrażenie wśród gości zrobiła technologia rodem z NASA czyli prezentacja możliwości egzoszkieletu. Dodatkowo zaprezentowane zostały też platformy do oceny i treningu równowagi i chodu, bieżnie z opcją kontrolowanego poślizgu oraz interaktywne urządzenia do rehabilitacji kończyny górnej.
Ośrodek został otwarty i już przyjmuje osoby na kurację. Więcej szczegółów na ten temat wszyscy zainteresowani Czytelnicy znajdą na stronie Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A.

Autor: Bartosz Popadiak; zdjęcia: Zbigniew Piotr Kotarba

Poprawiony ( środa, 28 lutego 2018 07:24 )