To będzie promocja Świętokrzyskiej Kuźni Smaków
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 13 listopada 2017 08:12    PDF Drukuj Email

altW Karczmie Kuźnia Smaków w Tokarni (przy Parku Etnograficznym) odbędzie się wydarzenie promujące ofertę Świętokrzyskiej Kuźni Smaków. Wydarzenie organizuje Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, a patronat honorowy objęli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Głównym punktem wydarzenia będzie wręczenie certyfikatów marki Świętokrzyska Kuźnia Smaków dwudziestu podmiotom z powiatu buskiego, pińczowskiego, staszowskiego i starachowickiego wytwarzającym żywność tradycyjną oraz posiadającym w swojej ofercie potrawy kuchni regionalnej, którzy uczestniczyli w projekcie pn. „Stymulowanie rozwoju rynku produktów regionalnych poprzez markę Świętokrzyska Kuźnia Smaków” w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Imprezie towarzyszyć będą prezentacje oferty produktowej ŚKS przygotowane przez podmioty szlaku kulinarnego, w tym degustacje potraw regionalnych i produktów tradycyjnych, a także ich sprzedaż. Wśród prezentowanych produktów znajdą się miedzy innymi: twarogi z Pierzchnicy i masło z Chmielnika, miody napękowskie, wina z lokalnych winnic, wędliny, sery dojrzewające z Podłazów, krówka opatowska, przetwory z przetwórni w Zochcinie, pieczywo z Lipnika i wiele innych produktów a także potrawy regionalne przygotowane przez restauracje i gospodarstwa agroturystyczne. Wśród produktów i potraw regionalnych prezentowanych podczas spotkania znajdzie się oferta specjalna przygotowana przez nowe podmioty, które otrzymają w Tokarni certyfikaty marki ŚKS.
Wydarzenie odbędzie się 14 listopada br. w godz. 11.00-15.00. Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony ( wtorek, 14 listopada 2017 08:17 )