Społem i Dafi sponsorami kieleckich siatkarzy
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 08 września 2017 23:51    PDF Drukuj Email

alt„Dafi Społem Kielce” to pełna nazwa męskiej drużyny reprezentującej Kielce w rozgrywkach siatkarskiej Plusligi w sezonie 2017/18. Pierwszego sponsora, PSS „Społem” poznaliśmy na początku września. O drugim poinformowano na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami.

Pierwsza drużyna siatkarzy klubu Świętokrzyska Siatkówka S.A. ze stolicy regionu pozyskała dwóch sponsorów strategicznych. Do Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”, z którą władze siatkarskiej spółki podpisały umowę sponsorską na początku września, dołączyła firma „Formaster”, będąca jedynym polskim producentem filtrów do wody i zarazem właścicielem marki Dafi. O fakcie poinformowano na specjalnej konferencji prasowej w siedzibie klubu. Umowa podpisana została na razie na okres jednego roku z możliwością przedłużenia.
- Zdecydowaliśmy się na taki ruch, bo kielecki sport zawsze był bliski naszemu sercu. Sponsorowaliśmy wcześniej m.in. piłkarzy ręcznych i nożnych. Uważamy, że takie firmy jak nasza powinny brać na swoje barki odpowiedzialność społeczną i finansować tego rodzaju projekty. Z naszej strony była to szybka decyzja – powiedział Maciej Bursztein, członek zarządu „Dafi”.

alt

Tak więc pełna nazwa drużyny siatkarzy występującej w tegorocznej edycji rozgrywek Plusligi to „Dafi Społem Kielce”.
Jacek Sęk, prezes zarządu Świętokrzyska Siatkówka S.A. nie krył zadowolenia z faktu pozyskania sponsorów i dopięcia budżetu klubu w nadchodzącym sezonie 2017/18.
- Cieszy nas przede wszystkim to, że są to firmy związane z Kielcami i regionem świętokrzyskim. To nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim zaangażowanie emocjonalne, które nam się bardzo przyda. Chciałbym tą drogą naszym sponsorom bardzo serdecznie podziękować – powiedział Jacek Sęk, sternik kieleckiej siatkówki.    
W trakcie konferencji poruszane były także sportowe plany. A na pierwszy wysuwa się niewątpliwie skompletowanie składu i pozyskanie do niego zawodnika na pozycji atakującego. Poza tym wspomniano jeszcze o kalendarzu przygotowań, w którym znalazły się gry kontrolne m.in. z ZAKSą Kędzierzyn oraz uczestnictwo w turnieju w Suwałkach i Radomiu. Kibice siatkówki w Kielcach będą mogli zobaczyć zawodników „Dafi Społem Kielce” w akcji podczas spotkań z drużyną z Charkowa.
Nowy sezon drużyna rozpocznie 24 września na wyjeździe, meczem w Rzeszowie z tamtejszą Asseco Resovią.


Poprawiony ( niedziela, 10 września 2017 17:02 )