„Górka” w sieci szpitali
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 01 lipca 2017 09:59    PDF Drukuj Email

altSpecjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka” w Busku – Zdroju znalazł się w „Sieci szpitali”. To sukces zarządu „Uzdrowiska Busko – Zdrój” S.A., który zabiegał o umieszczenie placówki w tym projekcie opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Po wielu miesiącach intensywnych zabiegów i szukania wsparcia m.in. u dyrekcji Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia buska „Górka” została doceniona i wpisana na ogólnopolska listę „Sieci szpitali”.
- Mogę z radością i satysfakcją poinformować, że Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „Górka”, będący jedną z placówek należących do „Uzdrowiska Busko – Zdrój” S.A. znalazł się w tym projekcie, przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia – powiedział Wojciech Legawiec, prezes Zarządu Spółki „Uzdrowisko Busko – Zdrój” S.A. – Nie udałoby się tego dokonać, gdyby nie wspólne działania wielu osób i instytucji oraz ogromny wysiłek wszystkich, którzy doceniają unikalna wartość, niezaprzeczalne walory medyczne i charakter tej placówki szpitalnej – dodał.
Należy wspomnieć, że starania kierownictwa buskiej Spółki padły na podatny grunt i znalazły akceptację dyrekcji Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach i Ministerstwa Zdrowia.  


Poprawiony ( niedziela, 02 lipca 2017 10:07 )