W Iławie mają Galerię Jazzową
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 06 listopada 2019 12:17    PDF Drukuj Email

W ten nowoczesnej przestrzeni miasta mają odbywać się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym m.in. koncerty, plenery artystyczne, wernisaże sztuki, prezentacje i in. Ta ciekawa przestrzeń zlokalizowana w niemal centrum miasta, tuż przy najważniejszym budynku Iławy - Ratuszu, została zrealizowana dzięki projektowi współfinansowanemu z kasy Unii Europejskiej.Jednym się bardzo podoba, innym mniej, a są i tacy, którzy zgodnie twierdzą, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Ale większość turystów z zaciekawieniem zagląda w to miejsce zwane „Galerią Jazzową”.

Bowiem w 2018 roku, tuż przy iławskim Ratuszu, została stworzona nowa przestrzeń publiczna. Nawiązuje ona nieco do tradycji historycznej miasta, kiedy to w czasach dwudziestolecia międzywojennego przed siedzibą władz miasta odbywały się najważniejsze wydarzenia kulturalne, społeczne i in.

- W ramach projektu powstały elementy małej architektury, na nowo urządzona została zieleń oraz komunikacja dla pieszych, a także infrastruktura techniczna wraz z oświetleniem. Inwestycja nadała nowy wyraz fragmentom przestrzeni publicznej w nawiązaniu do tradycji miasta. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowe miejsce spotkań mieszkańców i turystów - taka informacja dostępna jest na stronie miasta.

Niewątpliwie miejsce jest ciekawe; można w nim np. usiąść i odpocząć, a także oczy nasycić widokiem prac plastycznych zawieszonych w tej przestrzeni.


alt


W ramach galerii przy Ratuszu, która powstała przy 85% wsparciu finansowym z kasy Unii Europejskiej będą organizowane różne wydarzenia, w tym koncerty, plenery artystyczne, różnego rodzaju prezentacje i wystawy, spotkania czytelnicze i in.

Poprawiony ( niedziela, 08 grudnia 2019 15:40 )