Warmia i Mazury
Tu jest „raj” dla wodniaków…
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 26 stycznia 2020 17:40    PDF Drukuj Email

W Iławie nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce, oraz innych pobliskich miejscowościach, znajdziemy wiele obiektów infrastruktury turystycznej, z której korzystają przede wszystkim wodniacy. Obok marin, przystani czy pomostów cumowniczych (najczęściej tych prywatnych) działają też wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz firmy specjalizujące się w jego czarterze.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 23 lutego 2020 17:52 )
 
Mieści się tam Muzeum Wody
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    sobota, 11 stycznia 2020 14:23    PDF Drukuj Email

Liczy ponad 125 lat i jest jednym z najstarszych obiektów architektonicznych w Ełku. Aktualnie po remoncie znalazło w nim miejsce Muzeum Kropli Wody.


Więcej… Poprawiony ( niedziela, 02 lutego 2020 14:30 )
 
Jest przykładem neobarokowej architektury
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 02 stycznia 2020 10:32    PDF Drukuj Email

Ratusz w Iławie jest jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych w mieście. Wybudowany na początku XX wieku jest obecnie nie tylko siedzibą władz miasta, ale mieści się w nim m.in. Centrum Informacji Turystycznej, Urząd Stanu Cywilnego oraz Komenda Straży Miejskiej. W jego pobliżu znajduje się też kilka innych ciekawych obiektów.

Więcej…
 
W Iławie mają Galerię Jazzową
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 06 listopada 2019 12:17    PDF Drukuj Email

W ten nowoczesnej przestrzeni miasta mają odbywać się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym m.in. koncerty, plenery artystyczne, wernisaże sztuki, prezentacje i in. Ta ciekawa przestrzeń zlokalizowana w niemal centrum miasta, tuż przy najważniejszym budynku Iławy - Ratuszu, została zrealizowana dzięki projektowi współfinansowanemu z kasy Unii Europejskiej.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 08 grudnia 2019 15:40 )
 
Jest bramą do Krainy Tysiąca Jezior
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 29 sierpnia 2019 06:57    PDF Drukuj Email

Liczy nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców i jest zarazem stolicą pojezierza, którego określenie w podziale fizjograficznym koresponduje z nazwą miasta. Jego położenie przy najdłuższym jeziorze w Polsce jest niewątpliwie atutem i zarazem magnesem przyciągającym co roku przede wszystkim liczne rzesze wodniaków. Ale każdy inny też znajdzie tu coś dla siebie, bo Iława rzeczywiście inspiruje ze wszech stron…

Więcej… Poprawiony ( poniedziałek, 23 września 2019 09:31 )
 


Strona 1 z 3