Ruszyła akcja ph. „Gmina przyjazna Bałtykowi”
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 04 czerwca 2014 15:49    PDF Drukuj Email

Na początku czerwca rozpoczęła się trzecia edycja plebiscytu mającego za zadanie promocję proekologicznych działań gmin nadmorskich. Jego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia w ramach projektu „Bałtyk – nasze morze”.

Fundacja Nasza Ziemia od trzech lat intensywnie realizuje działania na rzecz poprawy świadomości Polaków na temat stanu czystości Morza Bałtyckiego. W pierwszych latach kampania pn. „Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku” opierała się głównie na akcjach mających na celu sprzątanie plaż. Jednak z uwagi na wzrost wagi problemów dotyczących Morza Bałtyckiego Fundacja postanowiła rozwinąć działania i skierować je do szerszego grona odbiorców.
Jednym z przejawów takich działań jest projekt skierowany do urzędów administracji publicznej i realizowany ph. „Gmina przyjazna Bałtykowi”. Celem tego projektu jest wspieranie gmin z dostępem do morza w podejmowaniu działań na rzecz poprawy czystości i porządku na plażach, w tym rozwijanie działań z zakresu szeroko pojętej edukacji proekologicznej.

alt

Zgłoszenia gmin do plebiscytu przyjmowane są do 16. czerwca, a oficjalne ogłoszenie listy uczestników nastąpi 22. czerwca w Gdańsku – Brzeźnie, podczas organizowanego pikniku ph. „Poznaj, pokochaj, chroń Bałtyk”. Warto pamiętać, że udział gmin w tym plebiscycie jest całkowicie bezpłatny.
Dodać należy, że w ubiegłym roku tytuły gmin przyjaznych Bałtykowi otrzymały: Mielno, Smołdzino, Sztutowo, Trzebiatów, Ustka i Gdynia.
Szczegółowe informacje na temat plebiscytu, w tym zasady uczestnictwa oraz głosowania dostępne są na stronie internetowej Fundacji www.naszaziemia.pl lub fanpejdżu facebook.com/nasza ziemia. W razie dodatkowych pytań na temat projektu „Gmina przyjazna Bałtykowi” zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Małgorzatą Izdebską – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.       

Poprawiony ( czwartek, 05 czerwca 2014 15:56 )