Sir Elton John wystąpił w Operze Leśnej
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    niedziela, 16 lipca 2017 15:35    PDF Drukuj Email

altZgromadzona w Operze Leśnej w Sopocie publiczność miała okazję wysłuchać największych przebojów brytyjskiej gwiazdy muzyki pop. Nie zabrakło więc „Rocket Man”, „Bennie and the Jets”, „Levon” czy „Crocodile Rock”. Sir Elton John wystąpił w ramach trasy zatytułowanej „Wonderful Crazy Night”. To był jego kolejny występ w Polsce (wcześniej zagrał i zaśpiewał m.in. Łodzi czy w Oświęcimiu, w ramach ubiegłorocznej edycji Life Festiwal).


Ten koncert, który odbył się na scenie Opery Leśnej był jednym z najlepszych, a bodaj najlepszym występem brytyjskiej gwiazdy pop, pełnym profesjonalizmu i werwy. Energii, kondycji i nade wszystko głosu 70. letniemu Sir Elton Johnowi zazdrościć powinni inni artyści. Publiczność oczywiście dopisała (bilety rozeszły się na pniu) i po brzegi wypełniła amfiteatr w Sopocie. Co ciekawe, na widowni zasiedli miłośnicy przebojów znakomitości muzyki pop nie tylko z Polski, ale także ościennych krajów. Mogli podziwiać swojego idola w doskonałej formie.

alt

alt

Koncert rozpoczął się niemal punktualnie, a ze sceny popłynęły dźwięki i słowa „The Bitch is Back”. Potem usłyszeliśmy niemal jego wszystkie największe przeboje, w tym m.in. „Bennie and the Jets”, „Take Me to the Pilot”, „Daniel”, „Levon”, „Rocket Man (I Think It’s Going to Be a Long, Long Time)”, I,m Still Standing”, „Crocodile Rock”, wykonywaną niegdyś z George Michaelem “Don,t Let the Sun Go Down on Me” czy wreszcie na finał „Saturday Night’s Alright for Fighting”. Szczególnie te w rockandrollowych rytmach przypadły do gustu sopockiej publiczności, a wszystkie energetyczne kompozycje poderwały ją do tańca. Oprócz wspomnianych nie zabrakło także nastrojowych kompozycji jak np. „A Good Heart” czy „Sorry Seems to Be the Hardest Word”.

alt

Koncert Sir Eltona Johna zakończył się tuż po godzinie 22 jedynym, ale za to jakim bisem. Usłyszeliśmy „Candle in the Wind’ czyli piosenkę będącą najlepiej sprzedającym się singlem na świecie.
Na koniec maleńka galeria z koncertu Gwiazdy.

alt

alt

alt

alt


Poprawiony ( niedziela, 23 lipca 2017 16:03 )