W lipcu blues zabrzmi po raz dziewiąty
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    wtorek, 19 kwietnia 2016 16:44    PDF Drukuj Email

altZnamy wykonawców, których koncerty ubarwią tegoroczną edycję największego plenerowego festiwalu bluesowego w kraju. Wśród wykonawców znajdą się zespoły m.in. ze Stanów Zjednoczonych AP, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Grecji i Włoch. Nie zabraknie oczywiście reprezentantów rodzimej sceny bluesowej. Suwałki Blues Festiwal, bo o tej imprezie mowa, towarzyszyć będzie Konkurs Zespołów Bluesowych.

Od 7 do 10 lipca w Suwałkach odbędzie się dziewiąta edycja największego plenerowego festiwalu bluesowego w Polsce. Na miłośników dobrej muzyki czekają cztery dni koncertów na dwóch profesjonalnych scenach plenerowych, śniadania bluesowe, nocne koncerty klubowe i wiele, wiele innych atrakcji. A kto wystąpi w tegorocznym Suwałki Blues Festiwal wiemy dzięki konferencji prasowej z udziałem m.in. prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, przedstawicieli Suwalskiego Ośrodka Kultury i redaktora Jana Chojnackiego, dziennikarza muzycznego radiowej „Trójki”. Lista wykonawców i kraje, z których do Suwałk przybędą jest bardzo długa i nawet nieco egzotyczna. Zagrają m.in. Warren Haynes the Ashes&Dust, The Delta Saints (obie formacje z USA), Paul Jones&Dave Kelly z Wielkiej Brytanii, The Blues Overdrive z Danii czy Latvian Blues Band z Litwy.
Nie zabraknie także rodzimych bandów. Zobaczymy i usłyszymy m.in. Waglewski Fisz Emade, Piotr Nalepa Breakout Tour, Jazz Band Ball Orchestra, Kraków Street Band a także Suwałki Gospel Choir.

alt

Tradycyjnie festiwal rozpocznie koncert transmitowany na żywo na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jego gospodarzem będzie Jan Chojnacki.
Festiwalowi towarzyszyć będzie Konkurs Zespołów Bluesowych, a do zdobycia oprócz nagrody 10 tysięcy złotych i występu na głównej scenie SBF 2016 są kwalifikacje do European Blues Challenge 2017.

alt

Zapraszamy do Suwałk! Szczegółowy program festiwalu i wiele innych cennych informacji znajdziecie na stronie internetowej www.suwalkiblues.com 

alt


Poprawiony ( wtorek, 19 kwietnia 2016 16:57 )