Odpust na św. Antoniego
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 16 maja 2019 13:45    PDF Drukuj Email

Po raz kolejny na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbędzie się impreza plenerowa. Tym razem na początku czerwca będzie to "Odpust na św. Antoniego”. Impreza odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w godz. 11.00 - 19.00.Odpust na św. Antoniego to wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego, które służy integracji mieszkańców Ciechanowca i okolic, a coraz częściej regionu. Choć nie tylko.  W trakcie imprezy organizatorzy przewidzieli mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

Ideą festynu jest nawiązanie do odpustów na św. Antoniego, które od połowy XIX wieku odbywały się w parafii Boguty Pianki, skąd na teren skansenu w Ciechanowcu został przeniesiony w 2010 roku drewniany kościół, stanowiący w chwili obecnej jeden z najcenniejszych zabytków tej placówki. Impreza odbędzie się w jego otoczeniu – na placu przed kościołem.

9 czerwca - w trakcie tegorocznego Odpustu organizatorzy zaplanowali występy dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli, szkół, ośrodków kultury oraz koncerty zespołów folklorystycznych. Na wszystkich czekać będą atrakcje odpustowe, m.in. stragany, strzelnica i loteria fantowa, dziad odpustowy, katarynki, kuchnia regionalna. Dodatkowym prezentem dla młodszych i starszych dzieci będą dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, trampolina. Na terenie skansenu odbywać się będą proste, wiejskie zabawy i wielopokoleniowe konkursy z nagrodami oraz pokazy dawnych rzemiosł i przejażdżki bryczką. W programie będzie też występ teatru obwoźnego, zabawy z kuglarzami, szczudlarzami i wiele innych odpustowych atrakcji. Na zakończenie zabawa na dechach przy muzyce zespołu The Cajun Spices.


alt


A oto dokładny program tego wydarzenia:

1100 – KAPELA KŁOSY

1200 – DZIECI I MŁODZIEŻ GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W CZYŻEWIE

1230 – PRZEDSZKOLAKI Z CIECHANOWCA

1300 – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGUTACH PIANKACH

1320 - MŁODZIEŻ Z CIECHANOWIECKIEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU

1335 – UCZNIOWIE ZSOIZ W CIECHANOWCU

1400 – WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI „KSIĘŻYC'owe OPOWIEŚCI"

1600 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY NADBUŻANIE Z NURA

1700 - 1900 – POTAŃCÓWKA Z ZESPOŁEM THE CAJUN SPICES


alt


Ponadto w programie znalazły się takie atrakcje, jak strzelnica, loteria fantowa, stragany, zabawy i tańce, wata cukrowa, muzyka, teatr wędrowny, konkursy z nagrodami, występy szczudlarzy i kuglarzy, cyrkowców, pokazy tradycyjnych rzemiosł, jadło regionalne i wiele innych. Dla dzieci przewidziano zabawy z animatorami, mega pluszaki, zamek ze zjeżdżalnią.


alt

Poprawiony ( piątek, 31 maja 2019 08:51 )