Wypoczynek w stylu retro
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    czwartek, 23 sierpnia 2012 17:50    PDF Drukuj Email

Kabaret Młodych Panów, kapela „Drewutnia”, bluesmanka Magdalena Piskorczyk, wokalista Piotr „Lupi” Lupertowicz, aktor Jan Nowak i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej znanych osób, gościło w agroturystyce „Bocianówka” w Baranowie Sandomierskim. Tu czas zatrzymał się w miejscu.

Przy ulicy Krakowskiej w Baranowie Sandomierskim, za wysokim murem z pełnej, czerwonej cegły, przycupnęła agroturystyka „Bocianówka”. W tym miejscu minione stulecie ze swoim niezapomnianym stylem Retro, dotyka turystę na każdym kroku. To nie tylko drewniane budynki, ale ich wnętrza z zabytkowymi meblami i detalami w rodzaju fotografii czy rycin.
- Dla naszych gości mamy do dyspozycji 25. miejsc noclegowych w pokojach 2., 3., 4. osobowych znajdujących się w dwóch stylowo urządzonych domach. Są w pełni wyposażone w TV sat i internet wifi, a niektóre z nich mają własne łazienki oraz aneksy kuchenne – informuje Maciej Witek, właściciel "Bocianówki”.

alt

Agroturystyka „Bocianówka” to doskonałe miejsce nie tylko na grilla spędzonego w miłym gronie swoich najbliższych czy przyjaciół, ale też na ogniska integracyjne czy imprezy tematyczne.
- Organizujemy przejazdy bryczką a zimą kuligi. Miłośnikom dwóch kółek oferujemy wycieczki po okolicy na rowerach w stylu retro. Innym grzybobranie, wędkowanie lub paintball zgodnie z zasadą dla każdego coś miłego – kontynuuje M. Witek

alt

Gospodarze nie zapominają też o pasjonatach dobrej kuchni. Mają dla nich m.in. własne wyroby wędliniarskie wędzone zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej czy np. tzw. smarowidło a’la bocianówka”, coś co poprawia smak chleba pieczonego na naturalnym zakwasie (a gdy dodamy do tego zestawu ogórek kwaszony to otrzymamy przekąskę, że palce lizać).

alt

- Najmłodszym zapewniamy plac zabaw pokryty trawą, a nieco starszym miejsce na ognisko czy grilla. Turystom zmotoryzowanym – parking strzeżony położony na terenie posesji – uzupełnia gospodarz.
Miejsce jest rzeczywiście klimatyczne o czym świadczy fakt, że wiele znanych osób zatrzymywało się tu na krótszy lub dłuższy pobyt. Bo każdy poczuje się tu wyjątkowo i znajdzie coś dla siebie.

alt

Materiał został zrealizowany dzięki dealerowi marki KIA - Autocentrum IM Patecki Kielce

Poprawiony ( piątek, 24 sierpnia 2012 14:11 )