Podkarpackie
Regionalne muzeum etnograficzne w Starej Zagrodzie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 01 kwietnia 2020 16:23    PDF Drukuj Email

Niemal w centrum Ustronia, niedaleko Ratusza, tuż przy jednej z głównych ulic, wzrok turysty przyciągają zabytkowe zabudowania drewniane, będące rekonstrukcją budynków pochodzących z drugiej połowy XVIII wieku. To tzw. Stara Zagroda, w której ponad dwadzieścia lat temu uruchomione zostało prywatne muzeum etnograficzne.

Więcej… Poprawiony ( sobota, 25 kwietnia 2020 16:30 )
 
Platformy Startowe Start In Podkarpackie
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 12 października 2018 09:02    PDF Drukuj Email

Ponad 20 mln zł na realizację projektu dla innowacyjnych startupów w nowym projekcie RARR S.A. realizowanym w partnerstwie z IOB, Politechniką Rzeszowską, przedsiębiorstwami, funduszem inwestycyjnym i kancelarią prawniczą. Wsparcie w ramach nowego partnerskiego projektu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. pn. „Platformy Startowe Start In Podkarpackie” może otrzymać osoba lub zespół, posiadający pomysł na innowacyjny biznes, związany z branżą lotniczą, motoryzacyjną, informatyczną lub budownictwem. RARR S.A. jest jedną z sześciu instytucji w Polsce, które zdobyły unijne dofinansowanie na stworzenie systemu kompleksowego wsparcia dla innowacyjnych startupów.   

Więcej… Poprawiony ( piątek, 14 grudnia 2018 09:09 )
 
Podkarpackie Ulubione – Lato!
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 20 lipca 2018 07:25    PDF Drukuj Email

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkie osoby chętne do udziału w konkursie fotograficznym. To letnia edycja cyklicznego współzawodnictwa pod hasłem „Podkarpackie ulubione – cztery pory roku”! Warto skorzystać z oferty udziału w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody!

Więcej… Poprawiony ( sobota, 28 lipca 2018 11:44 )
 
Zapora w Solinie zimą
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    piątek, 24 marca 2017 08:42    PDF Drukuj Email

altJest największa w naszym kraju i jedną z największych w Europie zapór wodnych. Mam na myśli liczącą 664 metry długości i 82 wysokości zaporę na rzece San w Solinie, w Bieszczadach, dzięki której powstał największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 26 marca 2017 08:57 )
 
Uroki zimy znajdziesz w Polańczyku
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    poniedziałek, 23 stycznia 2017 16:12    PDF Drukuj Email

altJest miejscowością wczasowo – uzdrowiskową, położoną na zachodnim brzegu sztucznego zbiornika wodnego – Jeziora Solińskiego zwanym „Bieszczadzkim Morzem”. Do dyspozycji kuracjuszy jest ponad 1200 miejsc w kilku dużych sanatoriach (m.in. „Amer – Pol”, „Dedal” czy „Solinka”). Leczone są tu schorzenia reumatyczne, ortopedyczno – urazowe, górnych i dolnych dróg oddechowych czy wreszcie cukrzyca. Od grudnia 1999 roku jest siedziba władz administracyjnych gminy Solina.

Więcej… Poprawiony ( niedziela, 29 stycznia 2017 17:22 )
 


Strona 1 z 2