Wypięknieje za unijne pieniądze
Wpisany przez Zbigniew Piotr Kotarba    środa, 11 lipca 2018 09:03    PDF Drukuj Email

altW Wapiennem (gm. Sękowa, województwo Małopolskie) realizowany jest projekt turystyczny, który ma za zadanie stworzenie atrakcyjnej  infrastruktury w obrębie ścisłego centrum Uzdrowiska. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia pochodzą m.in. z kasy Unii Europejskiej.
W ubiegłym roku władze gminy Sękowa ogłosiły konkurs, którego przedmiotem było opracowanie koncepcji zagospodarowania uzdrowiska „Wapienne”, położonego w północno-wschodniej części Gminy Sękowa w Beskidzie Niskim. Opracowana koncepcja powinna wpisywać się w założenia ogłoszonego przez samorząd Małopolski zadania pn. „Budowa infrastruktury dla rozwoju projektu turystycznego zwiększenia liczby kuracjuszy i podniesienia zdolności inwestycyjnej.”

alt

Przygotowany projekt uwzględniał lokalizację w centrum Uzdrowiska „Wapienne” małego amfiteatru z widownią usytuowaną na naturalnym zboczu, tężni solankowej, fontanny kaskadowej, ciągów pieszych, placu zabaw, elementów małej architektury i wiele innych.
W ramach edukacyjnych ścieżek spacerowych wytyczonych wokół Wapiennego powstać miały miejsca odpoczynku oraz wieża widokowa z przejściem w koronach drzew na górze Ferdel, a także tablice informacyjne. Poprawiona zostanie także  jakość lokalnych układów komunikacyjnych na terenie Uzdrowiska.

alt

Projekt znalazł się na liście przyjętych i aktualnie przedsięwzięcie wkroczyło w etap realizacji. Koszty całkowite projektu wyniosą 4 770 221,72zł przy 75 % dofinansowaniu z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

alt


Poprawiony ( środa, 25 lipca 2018 09:14 )